18 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu z tej okazji zespół psychologiczno-pedagogiczny przygotował konkursy celem zwiększenia świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat znaczenia mózgu oraz jego wpływu na codzienne funkcjonowanie, a także propagowanie wiedzy o jego zdrowiu.

Ten szczególny Dzień uczciliśmy następującymi konkursami:

– Konkurs plastyczny “Mózg 3d” organizowany dla najmłodszych uczniów w którym liczyła się kreatywność. Dzieci przygotowały modele z kalafiorów, orzechów czy sznurków.

– Wyzwanie Cortex dla nieco starszych uczniów, którzy chcieli się zmierzyć w trudnych rozgrywkach gdzie liczył się czas.

– “Zakamarki ludzkiego mózgu” dedykowany konkurs dla najstarszych uczniów naszej szkoły w którym trzeba było wytężyć mózg i znaleźć niespotykane ciekawostki na jego temat.

To był wspaniały czas zabawy, kreatywności i nauki! 🙂