Sportowe

Gimnastyka korekcyjna

Piłka ręczna chłopców

SKS KOSZYKÓWKA

Podczas treningów koszykówki uczestnicy mają okazję pracować nad swoją techniką, poprawiać swoje umiejętności w rzutach, dryblingu, podaniach i innych aspektach gry. Poprzez uprawianie sportu, uczniowie uczą się dyscypliny, wytrwałości i samodyscypliny. Udział w zajęciach daje uczniom szansę na rozwój swoich umiejętności sportowych, zdobycie nowych przyjaźni oraz czerpanie radości z gry w koszykówkę.

Zajęcia piłki siatkowej z Programu SKS dla klas 3-5

Piłka ręczna dziewcząt

Celem zajęć jest przede wszystkim zwiększenie aktywności ruchowej uczniów oraz poprawa stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży, po powrocie do zajęć szkolnych. W ramach programu na bieżąco monitorowana jest kondycja fizyczna uczestników, co w konsekwencji umożliwia podjęcie działań  zmierzających do jej poprawy oraz wszechstronny rozwój.

Ważnym założeniem naszej szkolnej drużyny jest nie tylko zdobywanie jak najlepszych wyników w meczach mistrzowskich, towarzyskich lub turniejach, lecz także propagowanie sposobów spędzania wolnego czasu oraz przygotowanie młodego człowieka do systematycznego uprawiania ćwiczeń fizycznych i rekreacyjnych. Udział w zawodach sportowych ma dawać radość z sukcesów indywidualnych i zespołowych. Spotkanie z przeciwnikiem ma uczyć tolerancji, szacunku i zdrowych zasad rywalizacji sportowej oraz radzenia sobie z pojawiającymi się trudnościami nie tylko na parkiecie.
Piłka ręczna jest ciekawą grą, która w znaczący sposób wpływa na kształtowanie cech motorycznych. O jej atrakcyjności decyduje zmienność akcji, duża ilość strzelonych bramek, bezpośrednia walka z przeciwnikiem. W naszej szkole jest wiodącą dyscypliną a reprezentujące ją dziewczęta odnoszą liczne sukcesy, na co wpływ mają tradycje najbliższego środowiska.
Dzięki zaangażowaniu dziewcząt i ich rodziców oraz przychylności Dyrekcji szkoły mogliśmy nawiązać współpracę z Fundacją Cracovia Handball, która przejęła patronat nad naszą drużyną – FCH 89 J

Dziewczęta grając w barwach FCH 89 chętnie trenują, zaprzyjaźniają się z piłką ręczną, uczą się rywalizacji   i stawiają swoje pierwsze kroki w Małopolskiej Lidze Dzieci czy turniejach dostarczając kibicom dużo emocji. Zdobywamy doświadczenie, uczymy się i bawimy się dalej!

DZIECI SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO NICH!