Promocja zdrowia

W ROKU SZKOLNYM 2021/22

W ROKU SZKOLNYM 2022/23

Szkoła Promująca Zdrowie

Od wielu lat nasza szkoła posiada Wojewódzki Certyfikat Promocji Zdrowia. W listopadzie 2019 roku uzyskaliśmy Krajowy Certyfikat Promocji Zdrowia.
Promocja zdrowia to jeden z priorytetów w naszej szkole.Corocznie odbywają się u nas zajęcia z piramidą zdrowia i aktywności fizycznej. Uczniowie podczas realizacji różnych projektów i zajęć lekcyjnych czy przerw śródlekcyjnych: wspólnie jedzą, przygotowują zdrowe posiłki. Podczas warsztatów uczą się: Jak czytać etykiety produktów spożywczych? Jak komponować zbilansowane posiłki?
Szkoła realizuje projekty: “Owoce i warzywa w szkole, “Mleko w szkole”, “Trzymaj formę”, “ Nie pal przy mnie proszę” nasi uczniowie już od najmłodszych lat nabywają zdrowych nawyków żywieniowych i doceniają aktywność fizyczną jako formę spędzania wolnego czasu.