Wolontariat

Szkolne Koło Wolontariatu skupia uczniów z klas VII i VIII, którzy podejmują działania na rzecz
niepełnosprawnych, chorych, samotnych, ubogich i najmłodszych. Współpracujemy z Hospicjum św.
Łazarza w Krakowie oraz dziecięcym Hospicjum Alma Spei, uczestniczymy w Cracovia Maraton,
organizujemy kiermasze na cele charytatywne. Wolontariusze opiekują się dziećmi w świetlicy
szkolnej oraz pomagają w bibliotece.

Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu działającego
przy Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie
na rok szkolny 2023/2024

Koordynatorzy SKW:
mgr Gabriela Trzcionka – opiekun klas ósmych
mgr Beata Karczewska – opiekun klas siódmych
mgr Beata Jacewicz
mgr Celina Dyksińska

ZADANIATERMIN REALIZACJI
 Akcja „Biblioteka na mnie czeka”koniec sierpnia/ początek września 2023
Rekrutacja nowych wolontariuszywrzesień 2023
Spotkania organizacyjne z wolontariuszami- onlinekoniec września 2023
Kiermasz ciast na rzecz Jagody Juraspaździernika 2023
Pomaganie to nasze zadanie – działania w szkolnej świetlicypaździernik 2023 – maj 2024
Kwesta na cmentarzu Batowickim na rzecz hospicjum św. Łazarzapaździernik/listopad 2023
Dzień wolontariusza.
 Młodzieżowe Dni Wolontariatu
grudzień 2023
Spotkania z wolontariuszami – podsumowanie pracy w I półroczustyczeń 2024
Zajączki na Wielkanocmarzec 2024
Pomoc w organizacji Dnia Otwartego Szkołyluty/marzec 2024
„Pieluszka od zajączka”  – zbiórka pieluszek i materiałów higienicznych dla podopiecznych hospicjum Alma Spei.marzec 2024
Cracovia Maratonkwiecień 2024
Akcja „Biblioteka na mnie czeka”czerwiec 2024
Podsumowanie pracy SKW w roku szkolnym 2023/24czerwiec 2024

Kwesta listopadowa na rzecz Hospicjum św. Łazarza

W niedzielę, 29 października czterdziestu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięło udział w zbiórce funduszy na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, która odbywała się na cmentarzu Prądnik Czerwony. Uczniowie z naszej szkoły od wielu lat angażują się w tę wyjątkową kwestę, która jest wyrazem troski o los chorych – podopiecznych hospicjum. Wspólnie z innymi wolontariuszami, którzy tego dnia kwestowali na cmentarzu zebraliśmy 9847,91 zł.

Akcja charytatywna dla Jagody

W dniach 13 – 17 listopada w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna zorganizowana przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu. W przygotowania zaangażowało się prawie pięćdziesięciu wolontariuszy! W poniedziałek, środę i piątek na szkolnych korytarzach unosił się zapach ciast czekoladowych, serników, szarlotek, rogalików z różą, ciasteczek cynamonowych i pysznych drożdżówek. Przy stoisku, gdzie sprzedawano wypieki naszych uczniów, ustawiały się kolejki! A wszystko – dla trzyletniej Jagody, która od urodzenia jest bardzo chora, wymaga stałego leczenia, codziennej rehabilitacji i wielu specjalistycznych przyrządów, które wspomagają jej rozwój i ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Zebraliśmy 2179,23 zł, które przekazaliśmy rodzicom chorej dziewczynki. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy!

Cracovia Maraton kwiecień 2023

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet