IV Zlot Organizacji Harcerskich

W dniach 4-6 października, na terenie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie, odbył się IV Zlot Organizacji Harcerskich. Uczestniczyło w nim przeszło 140 harcerek
i harcerzy z lokalnie działających niezależnych organizacji harcerskich. To już czwarta edycja organizowanej przez Federację Harcerską „Zarzewie” imprezy, poprzednie odbywały się w Płocku, Legnicy i Brzegu Dolnym. Gospodarzem tegorocznej edycji były, współpracujące ze Szkołą Podstawową nr 89, drużyny Związku Wolnego Harcerstwa Polskiego „Szare Polówki”.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi: miejska gra terenowa, szkolenie z pierwszej pomocy i szereg warsztatów tematycznych. Kadra instruktorska miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z hm. Markiem Kameckim – autorem harcerskich podręczników metodycznych.

Podczas głównego apelu miało miejsce wydarzenie szczególnie ważne dla środowisk działających przy Szkole – Krzysztof i Michał zakończyli swoją zuchową przygodę z „Błękitną Armią Smoka” i zakładając barwy „Zielonej 25” dołączyli do 25 Nowohuckiej Drużyny Harcerzy.

Impreza została objęta patronatem Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice, którą na apelu głównym reprezentował pan Grzegorz Gil.

Organizatorzy dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie za udostępnienie obiektu Szkoły na potrzeby bazy zlotu, oraz za wszelką pomoc organizacyjną i logistyczną.