Koła
Zajęcia pozalekcyjne
Nasza szkoła oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych, których celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów. Zajęcia pozalekcyjne są dobrowolne i bezpłatne. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia w nich udziału i odkrycia swojego potencjału w innych dziedzinach poza lekcjami szkolnymi.
Koło plastyczne
Zajęcia „Koła Plastycznego” organizowane są dla uczniów klas młodszych, ponieważ doświadczenie ubiegłych lat pokazało nam, że właśnie największa grupa uczniów zainteresowanych działaniami twórczymi to właśnie uczniowie klas II i III. Podczas zajęć plastycznych przede wszystkim łączymy zabawę z twórczą ekspresją plastyczną.
Celem zajęć jest:
– Rozwijanie zdolności oraz poprawa sprawności manualnych;
– Doskonalenie warsztatu plastycznego i rozwijanie umiejętności w zakresie znajomości i stosowania różnorodnych technik, materiałów oraz narzędzi plastycznych;
– Duży nacisk kładziemy na rozwijanie wyobraźni, przede wszystkim twórcze myślenie;
– Kształcimy wrażliwość estetyczną;
– Wzmacniamy wiarę we własne siły i możliwości;
– Przygotowujemy się do udziału w różnych konkursach plastycznych.
Zajęcia plastyczne odbywają się dwa razy w tygodniu w czwartki i piątki.
Czwartek:
8:50-9:35 – klasa 2D
11:40-12:25 – klasa 3A
Piątek:
8:50-9:35 – klasa 2BC
9:45-10:30 – klasa 3B
Koło fizyczne
Koło zainteresowań z fizyki ,,I ty możesz dostać Nobla”
Zajęcia koła fizycznego ,,I Ty możesz dostać Nobla” z fizyki są skierowane do uczniów klas 7 zainteresowanych poszerzeniem wiadomości z zakresu fizyki. Nabór na zajęcia odbył się na początku roku szkolnego 2023/24 na zasadzie dobrowolności.
Zajęcia realizowane są w systemie pozalekcyjnym w liczbie jednej godziny lekcyjnej w tygodniu.
Na zajęciach koła fizycznego tworzymy atmosferę sprzyjającą swobodnemu i samodzielnemu poszukiwaniu i rozwijaniu zainteresowań uczniów w dziedzinie fizyki. Uczniowie mają możliwość twórczego rozwiązywania problemów, uczestniczenia w zajęciach badawczo – laboratoryjnych, pozyskiwania wiedzy przy użyciu nowoczesnych technologii.
Główne cele programu:
- Zainteresowanie uczniów fizyką.
- Wyzwalanie u uczniów aktywności poznawczej.
- Rozwijanie samodzielnej pracy naukowo-badawczej u uczniów.
- Rozwijanie myślenia twórczego, umiejętności wnioskowania oraz stawiania i weryfikowania hipotez.
- Pogłębianie wiedzy zdobytej na lekcjach.
- Wykorzystanie technik informatycznych w nauczaniu fizyki.
Koło biologiczne
Koło biologiczne skupia uczniów szczególnie zainteresowanych naukami biologicznymi. Podczas zajęć uczniowie poszerzają wiedzę i odkrywają tajemnice biologii przez realizację projektów, doświadczeń oraz obserwacji prowadzonych w klasopracowni jak i podczas zajęć terenowych w najbliższej okolicy. Program koła rozbudza i kształtuje świadomość ekologiczną i prozdrowotną. Uczniowie przygotowują się do udziału w konkursach przyrodniczych i biologicznych oraz rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Zajęcia te dają dodatkowy czas na praktykę, bo dobry badacz dostrzega zjawiska i obserwuje swoje otoczenie oraz zadaje pytania i szuka na nie odpowiedzi.
Poniżej zdjęcia przedstawiające realizację projektów, doświadczeń i obserwacji w ramach zajęć koła biologicznego.
Koło języka polskiego w klasie 4
Zajęcia koła odbywają się raz w tygodniu i mają charakter warsztatowy. Uczniowie przygotowują przedstawienia teatralne, doskonalą umiejętności organizacyjne, prezentują własne dokonania na forum, uczą się efektywnej współpracy przy wykorzystaniu gier dydaktycznych. Mają okazję do rozwijania uzdolnień i zainteresowań.
Koło matematyczne
Spotkania koła matematycznego mają na celu poszerzanie wiedzy matematycznej uczniów poprzez rozwiązywanie zadań, dyskusje teoretyczne oraz prezentacje różnych zagadnień matematycznych. Często koła matematyczne organizują również konkursy, olimpiady matematyczne i projekty badawcze, które umożliwiają uczestnikom rozwijanie swoich umiejętności matematycznych i zdobywanie doświadczenia w pracy z matematyką. Podczas zajęć uczniowie mogą spędzać czas z innymi pasjonatami matematyki, dzielić się swoimi odkryciami i problemami matematycznymi oraz uczyć się od siebie nawzajem. Ważnym aspektem koła matematycznego jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów i pracy zespołowej. Zajęcia mają również na celu przygotowanie uczniów do udziału w konkursach matematycznych na różnych szczeblach, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować z rówieśnikami.