28 stycznia 2024 roku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Klocków LEGO. Klocki LEGO to wyjątkowe zabawki dla dzieci w każdym wieku, ale także dla dorosłych. Są jednym z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu i oczywiście świetną zabawą. 

W ostatnim tygodniu stycznia i na początku lutego w naszej świetlicy zorganizowane zostały zajęcia konstrukcyjne. Uczniowie wcielili się w rolę budowniczych i stworzyli szereg budowli z wykorzystaniem tych niezwykłych klocków. Projektowanie i tworzenie budowli okazało się nie tylko radosną zabawą. Uczniowie podczas tych zajęć rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię – ich przestrzenne dzieła były bardzo ciekawe 

i pomysłowe, uczyli się cierpliwości – proces składania elementów był długotrwały i wymagał od nich skupienia. Poprzez zapoznanie dzieci z podstawami architektury nauczyciele zachęcali je do rozwijania własnych zainteresowań i zdobywania podstawowej wiedzy technicznej. Jednak najwięcej radości dało uczniom wspólne tworzenie i budowanie, dzięki któremu zacieśniali więzi koleżeńskie i zwiększali zdolności komunikacyjne w obrębie grupy rówieśniczej. Autorzy – budowniczy za trud jaki włożyli w wykonanie najciekawszych budowli z klocków LEGO zostali nagrodzeni słodką niespodzianką. Poniższe zdjęcia prezentują kilka prac skonstruowanych przez “małych budowniczych”.