W ramach realizacji programów prozdrowotnych oraz promocji zdrowego stylu życia, w klasach pierwszych uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali i wspólnie zjedli drugie zdrowe śniadanie. Zadaniem dzieci było przynieść w tym dniu do szkoły zdrowych produktów spożywczych, z których można było zrobić kanapki. Następnie każde z nich wykonało swoje kanapki, ale nie były to zwyczajne kanapki, tylko jak najbardziej fantazyjne i zachęcające do zjedzenia. Po wykonaniu zadania, wszyscy przy wspólnym stole skosztowaliśmy tych wspaniałości. Uczniom bardzo podobała się idea śniadania przygotowanego przez nich samych. Na pewno jeszcze wrócimy do takiej formy drugiego śniadania, ale może teraz zrobimy coś innego???