“Babciu, Dziadku życzę Ci,

zdrowia, szczęścia, dobrych dni

i słoneczka cały czas,

Babciu, Dziadku kochamy Was!”

21 i 22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Nie ma na świecie bardziej kochanych osób – to pewne, bo wszystkim dzieciom kojarzą się z ciepłem, dobrem, miłością i są najważniejszymi osobami w ich życiu. Dziadkowie często pełnią rolę powierników największych tajemnic dziecięcych, służą dobrą radą, czy po prostu okazują wnukom wsparcie i wyrozumiałość. To i wiele więcej zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego ich święto warto uczcić w wyjątkowy sposób. 

W naszej świetlicy nie zapomnieliśmy o Babciach i Dziadkach, którzy jak wynika z rozmów z uczniami, zajmują szczególne miejsce w ich malutkich serduszkach. Nie mogliśmy zaprosić dziadków naszych świetliczaków do nas, ze względu na oddalone miejsce zamieszkania lub słaby stan zdrowia. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Babć i Dziadków drobne niespodzianki. Na tę okazję każdy prezent jest dobry, ważne by był od serca, a najlepiej przygotowany samodzielnie, bo takie najbardziej sobie cenią Babcie i Dziadkowie. Na warsztatach plastycznych pod opieką p. Bożeny Janakowskiej-Dzięgiel świetliczaki zrobiły dla swoich Babć i Dziadków piękne podkładki pod kubeczki. Wykonały je z folii piankowej i dekoracyjnego filcu w kształcie koniczynki. Do swojego prezentu dołączyły kartki okolicznościowe z życzeniami, które dodatkowo ozdobiły. Dzieci opowiedziały, że upominki Babciom i Dziadkom wręczały osobiście podczas odwiedzin, niektórzy wysyłali je pocztą, ale wszystkie dostarczyły wiele radości.