Teatrzyk kukiełkowy „Bajki naszego dzieciństwa”

Dnia 20 maja 2014 roku odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców i ich pociech w ramach innowacji pedagogicznej „W świecie lalek teatralnych”. Nasze spotkanie było okazją do świętowania Dnia Mamy i Taty. Dziewczynki uczęszczające na kółko pracowały cały rok, by w efekcie końcowym przedstawić w formie teatrzyku kukiełkowego 3 bajki: Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Trzy Świnki.

Dzieci na początku musiały zrobić kukiełki – głównych bohaterów bajek, następnie namalować scenografię i nauczyć się swoich ról. Uczennice włożyły wiele serca i wysiłku w to, aby spotkanie z Rodzicami wypadło jak najlepiej. I tak właśnie było! Teatrzyk bardzo podobał się widzom zarówno małym, jak i dużym. Wszyscy byli bardzo zachwyceni.
Po występach przyszedł czas na wspólną pracę. Tym razem dzieci z rodzicami i rodzeństwem z torebek papierowych robiły pacynki – zwierzątka. Wyobraźnia i fantazja uczestników przeszła wszelkie oczekiwania. Okazało się, że mamy bardzo zdolnych Rodziców i bardzo zdolne dzieci. Szare papierowe torebki z minuty na minutę przeobrażały się w kotki, pieski, zajączki, wiewiórki i inne stworzenia przecudnej urody. Mamy nadzieję, że to popołudnie długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy dzieciom za wytrwałość w tworzeniu, a Rodzicom za przybycie i wspaniałą współpracę.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP