Oferta Szkoły Podstawowej nr 89

Oferta edukacyjna SP 89 w roku szkolnym 2021/2022

Misją naszej szkoły jest zdobywanie przez uczniów wiedzy i umiejętności, ich wszechstronny rozwój oparty na zainteresowaniach, potrzebach i oczekiwaniach pod kierunkiem wykwalifikowanych specjalistów i pedagogów a także przygotowanie uczniów do życia w zmieniających się warunkach i sytuacjach.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego naszą szkołę:

Oferujemy:

➢doświadczoną, przyjazną kadrę pedagogiczną;

życzliwą i serdeczną atmosferę;

dbałość o wszechstronny rozwój uczniów poprzez przygotowanie młodych ludzi do życia w środowisku społecznym, w szczególności poprzez rozwój umiejętności planowania, komunikowania się, dokonywania właściwych wyborów przed pełnieniem różnych ról społecznych w dorosłym życiu.

Jesteśmy:

szkołą promującą zdrowie - zwracamy uwagę na zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Zapewniamy warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji. Nasza szkoła posiada ogólnopolski certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Dbamy o:

bezpieczeństwo uczniów - posiadamy certyfikat Bezpieczna Szkoła -budynek jest stale monitorowany na zewnątrz oraz wewnątrz.

Prowadzimy:

Szkolne Koło Wolontariatu – co roku przybywa nowych członków, angażujemy ludzi młodych do czynnej, dobrowolnej i bezinteresownej pomocy innym, współpracujemy z Hospicjum św. Łazarza oraz Hospicjum Alma Spei. Nie zapominamy także o bezdomnych zwierzętach.

Realizujemy:

liczne projekty edukacyjne:

• Zaprogramuj przyszłość- dzieci w najmłodszych klasach poznają tajniki kodowania i programowania wykorzystując do tego edukacyjne maty, tablety, roboty;
  • Szkoła z pasją pomagania- uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób nieuleczalnie chorych;
  • Gotuj się na zmiany- promocja zdrowego stylu życia, komponowanie posiłków bez marnowania żywności;
  • Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady - kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów oraz ochroną środowiska wśród dzieci;
  • Czytanie ma moc- projekt edukacyjny, poprzez który zachęcamy dzieci do czytania;
  • Uniwersytet Dzieci - kreatywne zajęcia dla dzieci, dzięki którym uczniowie mają możliwość zwijania swoich pasji i zainteresowań.

programy rządowe:

Kodeks walki z rakiem,

Nie pal przy mnie proszę,

Trzymaj formę

Mleko w szkole

Warzywa i owoce w szkole

Ratujemy i uczymy ratować dla klas 1-3

Odblaskowa szkoła

Śnieżnobiały uśmiech

Organizujemy:

Europejski dzień języków obcych- obchodzony we wrześniu każdego roku,

Meeting Plastikowa Polska, Dzień Wody, Tydzień Zdrowia (w marcu każdego roku),

Liczne konkursy wiedzy, plastyczne, muzyczne, quizy tematyczne.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach ogólnopolskich m.in.:

Kangur Matematyczny – konkurs matematyczny

Świetlik – konkurs przyrodniczy

Krąg – konkurs historyczny

Leon– konkurs j.angielskiego

Bóbr– konkurs informatyczny

Olimpus– konkurs fizyczny

Zapewniamy:

bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych:

edukacyjne – nauka programowania, zajęcia z uczniem zdolnym oraz mającym trudności w nauce, zajęcia czytelnicze, dziennikarskie,

artystyczne– koła teatralne, zajęcia taneczne, plastyczne, cheerleaders,

sportowe– basen, zajęcia z gimnastyki, rekreacyjne, współpraca SKS Kusy Kraków, prowadzenie koła sportowego m.in. z piłki ręcznej dziewcząt dla klas 4-8, dodatkowe zajęcia sportowe dla klas 1‑3, w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportowym;

opiekuńcze– w ramach zajęć świetlicowych – zajęcia wyciszające, czytanie bajek, konkursy, gry i zabawy, zajęcia w małej sali gimnastycznej i na placu zabaw.

Szkoła organizuje również odpłatne zajęcia dodatkowe np.: szachy, robotyka, piłka nożna, jujitsu, tańce, śpiew.

Świetlica szkolna:

czynna od godziny 6.30 do 17.00;

profesjonalna kadra pedagogiczna z pasjami;

program pracy świetlicy szkolnej z bogatą ofertą edukacyjną.

Zapewniamy pomoc psychologiczno - pedagogiczną:

opiekę pedagoga, psychologa i logopedy:

prowadzone zajęcia terapeutyczne dla dzieci z wadami wymowy, korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

Baza lokalowa:

klasopracownie wyposażone są w tablice interaktywne, kolorowe i nowoczesne meble, dostosowane do potrzeb uczniów;

wydzielona kondygnacja dla klas 1-3;

2 nowoczesne pracownie komputerowe,

dobrze wyposażona biblioteka szkolna z czytelnią i dostępem do Internetu;

duża i mała sala gimnastyczna oraz sala zabaw - wyposażona w komplet kształtek rehabilitacyjnych; zestaw klocków, dywan interaktywny;

wielofunkcyjne boisko sportowe.

Zapewniamy:

opiekę medyczną na terenie szkoły,

smaczne domowe obiady gotowane w szkolnej kuchni,

zielone szkoły, ciekawe wycieczki, wyjścia do teatrów, kin, filharmonii, opery.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p