Rekrutacja do klasy pierwszej 2021/2022

 

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH ROK SZKOLNY 2021/2022

Zapisy do samorządowych szkół podstawowych prowadzone będą w okresie od 01 do 31 marca 2021 r.

Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonuje od godz. 9.00  1 marca 2021 r.

Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl) rodzice i ich dzieci mogą zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić on line Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie do szkoły. Uzupełniony formularz należy następnie wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.

Rekrutacja za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego Elemento umożliwia śledzenie kolejnych etapów procesu rekrutacji oraz niezwłoczne otrzymanie informacji o jej wynikach.

Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie Zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do szkoły, podpisanie i dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) można będzie otrzymać w sekretariacie lub na portierni szkoły.

WAŻNE!!!

Mając na uwadze Państwa i nasze bezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, wypełnione i podpisane formularzemożna przesyłać do szkoły za pośrednictwem poczty oraz osobiście poprzez wrzucenie zakopertowanego dokumentu do specjalnie przygotowanej w tym celu urny umieszczonej w głównym wejściu do placówki. 

Formularze można także przesyłać w formie skanu lub zdjęcia na szkolną pocztę mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostateczny termin dostarczania oryginałów dokumentów  w formie papierowej mija 31 marca, godzina 12.00. Wnioski będą na bieżąco sprawdzane i zatwierdzane w systemie przez pracownika sekretariatu. Dopiero wówczas kandydat do pierwszej klasy bierze udział w rekrutacji.

Niezłożenie wniosku w formie papierowej może skutkować brakiem możliwości skutecznego odwołania od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.

PODSUMOWANIE:

  1. Rekrutacja na rok szkolnych 2021/2022 prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego – elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Elemento (https://krakow.elemento.pl).
  2. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu ale nie są zwolnione z rekrutacji - wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych zgłoszenia/wnioski należy dostarczyć do szkoły.
  3. Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły rekrutowane są na podstawie kryteriów określonych UCHWALE NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów. (par. 2 uchwały)

Instrukcja wprowadzania wniosku

 

WNIOSEK do pobrania

 

KRYTERIA NABORU DLA UCZNIÓW SPOZA REJONU:

Uchwałauchwala1

uchwala1a

 

 

 

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP