Rekrutacja do klasy pierwszej 2021/2022

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH ROK SZKOLNY 2021/2022

Zapisy do samorządowych szkół podstawowych prowadzone będą w okresie od 01 do 31 marca 2021 r.

Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonuje od godz. 9.00  1 marca 2021 r.

Na stronach serwisu rekrutacyjnego Elemento (https://krakow.elemento.pl) rodzice i ich dzieci mogą zapoznać się z ofertą szkół i wypełnić on line Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie do szkoły. Uzupełniony formularz należy następnie wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.

Rekrutacja za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego Elemento umożliwia śledzenie kolejnych etapów procesu rekrutacji oraz niezwłoczne otrzymanie informacji o jej wynikach.

Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły podstawowej jest odręczne wypełnienie Zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie do szkoły, podpisanie i dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru. Druk (w formie papierowej) można będzie otrzymać w sekretariacie lub na portierni szkoły.

WAŻNE!!!

Mając na uwadze Państwa i nasze bezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, wypełnione i podpisane formularzemożna przesyłać do szkoły za pośrednictwem poczty oraz osobiście poprzez wrzucenie zakopertowanego dokumentu do specjalnie przygotowanej w tym celu urny umieszczonej w głównym wejściu do placówki.

Formularze można także przesyłać w formie skanu lub zdjęcia na szkolną pocztę mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ostateczny termin dostarczania oryginałów dokumentów  w formie papierowej mija 31 marca, godzina 12.00. Wnioski będą na bieżąco sprawdzane i zatwierdzane w systemie przez pracownika sekretariatu. Dopiero wówczas kandydat do pierwszej klasy bierze udział w rekrutacji.

Niezłożenie wniosku w formie papierowej może skutkować brakiem możliwości skutecznego odwołania od wyników rekrutacji w procedurze odwoławczej przed sądem administracyjnym.

PODSUMOWANIE:

1. Rekrutacja na rok szkolnych 2021/2022 prowadzona jest z wykorzystaniem systemu informatycznego – elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców Elemento (https://krakow.elemento.pl).
  2. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu ale nie są zwolnione z rekrutacji - wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych zgłoszenia/wnioski należy dostarczyć do szkoły.
  3. Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły rekrutowane są na podstawie kryteriów określonych UCHWALE NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów. (par. 2 uchwały)

Instrukcja wprowadzania wniosku

WNIOSEK do pobrania

KRYTERIA NABORU DLA UCZNIÓW SPOZA REJONU:

Uchwałauchwala1

uchwala1a