Szkoła Promująca Zdrowie

 Szkoła  Promująca Zdrowie- program edukacji zdrowotnej.

Koncepcja Szkoły Promującej Zdrowie „wyrosła” z ogólnych założeń promocji zdrowia, rozwijanej przez Światową Organizację Zdrowia oraz z dorobku kilku międzynarodowych konferencji poświęconych szkolnej edukacji zdrowotnej.W Polsce popularyzację idei SzPZ rozpoczęto projektem „Szkoła Promująca Zdrowie”, realizowanym pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej w latach 1992–1995, w 14 szkołach podstawowych, zwanych „szkołami projektowymi”.Szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,

  • podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia. W 2003r nasza szkoła uzyskała certyfikat Szkoły Promującej  Zdrowie.  Program realizowany jest pod kierunkiem koordynatora ds. promocji zdrowia Alicji Klimek

zdrowie

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP