Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 89

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez demokratycznie wybranych przedstawicieli. Jego zadaniem jest integracja szkolnej społeczności przez tworzenie grupowej więzi i budzenie poczucia wspólnoty, wzbogacanie tradycji szkolnych, kształtowanie u uczniów poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje i działania oraz wizerunek szkoły. Chcemy uświadamiać naszym wychowankom, że mają oni wpływ na atmosferę szkolną i swoje otoczenie. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nasi uczniowie czuli się gospodarzami szkoły podejmując różne zadania na rzecz społeczności uczniowskiej, organizując akcje charytatywne wspierające społeczność lokalną i aktywnie uczestnicząc w ich realizacji.

Samorząd Uczniowski organizuje wiele ciekawych imprez i akcji mających na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy społeczne, takie jak pomoc potrzebującym, bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą, aktywny wypoczynek.

Wielokrotnie braliśmy i nadal będziemy brać udział w akcjach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Góra Grosza. W bieżącym roku dołączyliśmy do przedsięwzięcia zbierania zakrętek na rzecz Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie, a także organizowaliśmy kiermasze ciast i babeczek, z których cały dochód został przeznaczony na wsparcie akcji Szlachetna Paczka

Samorząd Uczniowski organizuje i współorganizuje apele szkolne, uroczystości, liczne konkursy oraz zabawy. Stara się motywować koleżanki i kolegów do rozwijania zainteresowań, kształtowania nienagannej postawy, a także zdrowego współzawodnictwa w nauce oraz sporcie.

Przewodniczący: Wiktoria Miśkiewicz

Zastępca przewodniczącej: Wiktoria Stec

Pozostali członkowie SU:

1. Fila Emilia
2. Grzesik Gabriela
3. Hejnold Kamil
4. Jędrzejewicz Zuzanna
5. Jodłowska Blanka
6. Juraszewska Milena
7. Sowa Zosia
8. Toczyski Paweł
9. Lubelski Mieszko