Ratujemy i uczymy ratować, kolejne spotkanie

Dnia 16 marca 2017 roku odbyło się ostatnie spotkanie, na którym dzieci z przedszkola Akuku wraz z rodzicami i wychowawcami Paniami Małgorzatą Finowską i Joanną Ciążadło oraz uczniowie klasy IIIF z ich opiekunami i wychowawcą Anną Majkowską, prezentowali swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy.
Po naszych cotygodniowych lekcjach możemy powiedzieć, że zarówno przedszkolaki z grupy Tygryski, jak i nasi uczniowie wiedzą, jak wezwać pomoc, pamiętają numery ratunkowe, potrafią położyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, znają zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Spotkanie rozpoczęliśmy od naszej piosenki „Hej ratujemy nie próżnujemy, łańcuch przeżycia poznajemy”. Następnie uczestnicy zapoznali się ze schematem udzielania pierwszej pomocy, a potem przystąpili do praktycznych ćwiczeń. Mieliśmy to szczęście, że była wśród nas profesjonalna Pani ratownik, która odpowiadała na wszelkie nurtujące pytania, jak również demonstrowała, w jaki sposób pomóc osobie, która się zakrztusiła lub skaleczyła. Uczniowie sami uczyli się również zaopatrywania ran.
Całość imprezy przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Dorośli byli zadowoleni, że mogą się czegoś nauczyć od swoich pociech, a dzieci czuły się ważne, że mogły pokazać swoim opie-kunom czego się nauczyły.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania serdecznie dziękujemy.

 

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP