Wspólne gotowanie

W dniu 18 października 2016r uczniowie klas 4-6 przygotowali prezentację pt."Wspólne gotowanie”. Społeczności szkolnej prezentowano przepis na zdrowego małopolskiego ucznia z rodzinnych, lokalnych i szkolnych produktów. Formowanie ucznia rozpoczyna się już w rodzinnym domu, kontynuowane jest w przedszkolu i w szkole.

W trakcie prezentacji zwrócono uwagę na wpływ żywienia i aktywności ruchowej na zdrowie ucznia. Zachęcano do aktywnego wypoczynku i dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Dieta ucznia powinna: składać się z 4–5 regularnie spożywanych posiłków, być bogata w wapń, żelazo oraz witaminy, uwzględniać mleko i jego przetwory, ryby, chudy drób, uwzględniać wszystkie rodzaje potraw z ograniczeniem tych bardzo tłustych, być uboga w cukier, słodycze oraz sól, być bogata w warzywa i owoce. Jeśli do tych zasad dodamy dostosowanie jedzenia do pór roku i szczyptę wyobraźni, otrzymamy przepis na żywienie UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ, które da mu siłę, prawidłowy rozwój i uśmiech każdego dnia. Zdjęcia ze wspólnego gotowania można zobaczyć poniżej.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP