„Nie pal przy mnie, proszę” – Podsumowanie programu i konkursu.

W miesiącu kwietniu 2016 w naszej szkole odbywały się cykliczne lekcje o tematyce antynikotynowej. Nauczyciele w klasach 1-3 mieli za zadanie, uświadomić dzieciom zagrożenie, jakie niesie za sobą bierne wdychanie dymu papierosowego a także problemy zdrowotne wywołane paleniem papierosów.

 

Uczniowie każdej klasy podczas takich lekcji, zapoznawali się z substancjami, jakie wchodzą w skład papierosów, gdzie jeszcze można znaleźć owe trujące substancje i jakie konsekwencje niesie oddychanie powietrzem wymieszanym z dymem papierosowym. Następnie, został zorganizowany konkurs na poziomach klas 1-3 pod hasłem „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”. Uczniowie mieli przygotować prace w trzech różnych kategoriach: klasy pierwsze – kartkę z kalendarza z datą 31 Maj –„Dzień bez papierosa”, klasy drugie – plakat ostrzegający o konsekwencjach palenia tytoniu, a klasy trzecie –Scenki rodzajowe przedstawiające zachowania ludzi palących. Uczniowie wykazali się bardzo dojrzałym podejściem do tematu i zaangażowaniem w konkurs. Prace plastyczne były ciekawe, oryginalne a przede wszystkim przykuwały uwagę swoimi hasłami antynikotynowymi. Natomiast w klasach trzecich uczniowie wykazali się bardzo dużym talentem aktorskim, rzetelnym przygotowaniem i fantazją. W pierwszym tygodniu miesiąca maja, komisja konkursowa oceniła prace dzieci i przyznała zwycięskie miejsca a także nagrody i dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczniom pomysłowości i zaangażowania w program i konkursy, miejmy nadzieję, że tak dzieci jak i dorośli wyciągnęli naukę i wnioski z tej akcji.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP