Już po festynie...

Nie wystarczy o zdrowiu słuchać czy mówić - warto zastosować pozyskaną wiedzę. Praktycznym działaniem na festynie było przygotowanie przez klasy 0-6 i ich rodziców pysznego i zdrowego poczęstunku. Zestawy pokarmów przygotowano ze świeżych produktów z dodatkami kolorowych warzyw i owoców. Różnorodność potraw przerosła oczekiwania organizatorów festynu.

 

W tym miejscu pragnę wszystkim rodzicom, uczniom i wychowawcom podziękować za wyjątkowe zaangażowanie w realizację naszego wspólnego projektu.

Uczniowie klas czwartych utworzyli z własnych ciał imponującą piramidę pokarmową. Wszystko to można zobaczyć na zdjęciach.

Atrakcją festynu była także  szeroka gama gier sportowych, w których uczestniczyli licznie  okoliczni mieszkańcy. Nasz festyn odwiedziło wiele osób dorosłych. Zamiast odpoczywać przed telewizorem przyjemnie spędzili czas na grach z lat dziecięcych.

Kluczowym punktem Festynu Zdrowia był pokaz filmów z cyklu „Śmietnik w mojej głowie”  poświęconych promocji zrównoważonego odżywiania i żywności ekologicznej.  Filmy w sposób zabawny opowiadały o funkcjonujących obiegowo stereotypach, które wpływają na jakość dokonywanych wyborów zdrowotnych.

W trakcie festynu prezentowano dorobek szkoły w zakresie promocji zdrowia i bezpieczeństwa.

Zorganizowano stoiska z ciastami, ziołami, ds. diagnostyki kręgosłupa i badania żywności. Sprzedawano zioła wyhodowane w pracowni przyrodniczej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup aparatu fotograficznego do wykorzystania na lekcjach przyrody.

Kto nie był na naszym festynie niech żałuje i ogląda zdjęcia.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP