Dni zdrowia

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Dniach Zdrowia

 w dniach 26 maja -31  maja 2014r.

Są to dni bez mundurka (obowiązują kolorowe skromne stroje, stosowne do szkoły lub inne stroje związane z danym dniem).

* 26 maja - poniedziałek – Hasło Dnia: Czyste Powietrze Wokół Nas - Chroń Się Przed Nadmiernym Promieniowaniem Słonecznym; Uczniowie chodzą w  czapeczkach,  w okularach przeciwsłonecznych, popijają  wodę  mineralną, strój  skromny, kolorowy;

*27 maja-wtorek –  Hasło : Ruch To Życie -Dzień z aktywnością  ruchową i lekkim tornistrem;

Przed wyjściem do szkoły sprawdźcie  zawartość swojego tornistra. Czy wasz kręgosłup wytrzyma taki ciężar? Pamiętajcie, że część książek i ćwiczeń możecie zostawić w szkole!

Zapraszamy klasy 4-6 na godzinę 9:50  na salę gimnastyczną do ćwiczeń; Przychodzimy do szkoły w  wygodnych strojach sportowych. Klasy 0-3 zapraszamy do ćwiczeń śródlekcyjnych.

* 28 maja -środa- Hasło Dnia: Nie Pal Przy Mnie  Proszę - Zielone Jabłko – Daj Się Skusić; Jemy w tym dniu jabłka lub nosimy  biżuterię  w kształcie jabłek (kolczyki, korale, broszki itd.), porozmawiajcie z rodziną o szkodliwości biernego palenia.

*29 maja -czwartek- Hasło Dnia: 5 Razy Dziennie Owoce i Warzywa-Bananowe  turboładowanie  lub bananowe love. W tym dniu jemy banany lub nosimy   biżuterie lub inne gadżety w kształcie banana, mogą być koszulki  z namalowanym bananem lub przyczepionym rysunkiem.

*30 maja -piątek- Hasło Dnia: W Zgodzie Z Piramidą Pokarmową - Wystrzałowa Piątkowa  Dieta Truskawkowa. Jemy truskawki lub malujemy twarze, dłonie w  truskawki.  Obowiązują kolorowe truskawkowe stroje.

*31 maja – sobota- Festyn "Czas Na Zdrowie  W ramach projektu edukacyjnego Fundacji Banku Ochrony Środowiska "Aktywnie Po Zdrowie”. W programie  planujemy: część sportową;  zdrowy poczęstunek przygotowany na poziomach klas; prezentacja programów prozdrowotnych na estradzie , prezentacja filmów "Śmietnik w mojej głowie” oraz  podsumowanie dni  zdrowia.  

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP