Rodzinne Kolędowanie

Już po raz drugi, w dniu 23 stycznia 2014 roku, odbyło się w naszej  szkole niezwykłe spotkanie.Radosny śpiew rozbrzmiewał w całym budynku oraz w sercach i duszach wszystkich zebranych. 

Była to druga edycja Rodzinnego Kolędowania. Pomysłodawcami tego wydarzenia były rodziny  Państwa Gacków i  Państwa Konopków.   Wraz z Dyrekcją  Szkoły, Radą Rodziców oraz Nauczycielami udało się ponownie powrócić do zwyczaju odchodzącego powoli do rzadkości, czyli kolędowania z gwiazdą i szopką w rodzinnej atmosferze życzliwości i zrozumienia. Zaproszenie skierowaliśmy nie tylko do naszych uczniów wraz z rodzinami oraz do nauczycieli, ale również do sąsiadujących i zaprzyjaźnionych z nami przedszkoli nr 152 oraz 187.

W bieżącym roku udział na naszym przedsięwzięciu wzięło około 80 osób. Rozpoczęliśmy żywiołowym i dynamicznym występem dzieci rodzin pomysłodawców. Kolejnymi artystami były dzieci z Przedszkola Nr 152 prezentujące swoje umiejętności przed starszymi kolegami i koleżankami przy fantastycznym wsparciu muzycznym swojej pani od rytmiki.  Dźwiękiem skrzypiec zaczarowały nas natomiast  przedszkolaki z Przedszkola Nr 187, powodując, że wiele zebranych osób ukradkiem ocierało łzy ze wzruszenia słuchając dźwięków utworów prezentowanych przez dzieci.

Niezmiernie miło było nam oglądać uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami - uczennicę klasy 1d Emilię Mikę z rodzicami i bratem oraz Marysie Głuch z mamą. Klasa 3c wraz z wychowawcą p. Agatą Janczurą zaprezentowała świąteczną piosenkę „Choinka zielona” To nie był jedyny występ klasowy – swoimi umiejętnościami pochwaliły się również klasa 3a z wychowawcą p. Jolantą Karbowniczak, klasa 5d z rodzicami i p. Ewą Weber oraz klasa 6b z wychowawcą Katarzyną Szwejkowską. Nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkolnej świetlicy. Pod kierunkiem pani Anny Majkowskiej, dziewczynki przebrane za anioły zaśpiewały między innymi kolędy pt. „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Swoich reprezentantów miały również klasy 3b,4d, 5a oraz 5b.

Jest nam bardzo miło, że nasi uczniowie chętnie wzięli udział w  Rodzinnym Kolędowaniu, że przyprowadzili do nas swoich rodziców, dziadków i przyjaciół.  Cieszymy się że w taki wyjątkowy wieczór,  kiedy uciekamy od zmartwień i trosk, mogliśmy pobyć razem  wspólnie śpiewając kolędy. Chcielibyśmy, aby to wydarzenie  umocniło  więzi i ukazało wspólnotę naszej szkolnej społeczności.

 

K. Szwejkowska

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP