Uczciliśmy Święto Narodowe Trzeciego Maja

W tym roku obchody Świąt Majowych w naszej szkole miały kilka odsłon.
W czwartek 04.05.2023 r. odbyła się pierwsza edycja szkolnej gry terenowej GRA O KONSTYTUCJĘ, w której wzięło udział 49 drużyn z klas 4, 5, 6 i 7.

Uczniowie na szkolnym terenie zielonym poszukiwali pytań potrzebnych do rozwiązania krzyżówki, wspierali się specjalnym wydaniem „Monitora królewskiego” i własną wiedzą humanistyczną. Pracując w drużynie mieli okazję poćwiczyć współpracę w dążeniu do celu, dzielenie się zadaniami, organizację pracy. Wszyscy uczestnicy pracowali z zapałem, wzbogacając swoją wiedzę na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
10.05.2023 r. uczniowie klas 4-8, w strojach galowych, uczestniczyli w uroczystej akademii przypominającej Święta Majowe i pod przewodnictwem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego mogli wziąć udział w wielkim szkolnym patriotycznym śpiewaniu. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
W czasie przerw uczniowie mogli również obejrzeć okolicznościowe wystawy przygotowane przez nauczycieli historii.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i godne uczczenie patriotycznego święta.
Nauczyciele przedmiotów humanistycznych

 

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP