Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2021wolontariat2

RAZEM NA ŚWIĘTA 2021

Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w akcji RAZEM NA ŚWIĘTA ogłoszonej przez MEN. Jej celem jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Nasi uczniowie chętnie włączają się w różnego rodzaju działania organizowane na terenie szkoły i poza nią. Oto najważniejsze z nich zorganizowane w grudniu tego roku:

1. Przygotowanie prezentu mikołajkowego zrealizowanego na podstawie listu 12-letniego Olka, podopiecznego z hospicjum Alma Spei – prezent zasponsorowali uczniowie klas ósmych.
2. Akcja „Pomoc socjalna dla rodzin podopiecznych Hospicjum Alma Spei” - zbiórka żywności i chemii gospodarczej – w akcję zaangażowane zostały klasy 1 c (p. Majcherczyk), 2b z (p. Majkowska), 5 c (p. Ignasiak), 7 a (p. Karczewska) i 8 c (p. Jarosz). Wolontariusze ze SKW pod okiem swoich opiekunów segregowali, liczyli i pakowali wszystkie produkty, które dostarczone zostały do siedziby hospicjum.
3. Bałwanek dla Hani – wolontariusze własnoręcznie przygotowali bałwanki, które rozprowadzali wśród uczniów naszej szkoły. Zebrane pieniądze w kwocie 2000 zł przekazane zostały na zbiórkę organizowaną przez fundację SIEPOMAGA – celem zbiórki jest zakup specjalistycznego wózka dla niepełnosprawnej Hani.
4. Warsztaty o wolontariacie – w grudniu z okazji obchodów Dnia Wolontariusza przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów klas 1a, 1c, 2b i 3a. Dzieci dowiedziały się na czym polega wolontariat, jakie cechy posiada aktywny wolontariusz i jak akcje prowadzone są na terenie naszej szkoły. Obejrzały również krótki filmik zachęcający do bycia wolontariuszem oraz zagrali w grę polegającą na rozszyfrowaniu pozytywnych cech wolontariusza.
5. Szkolne Koło PCK przeprowadziło akcję CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA czyli zbiórkę artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, aby wspomóc tych, którzy przeżywają święta w samotności, chorobie i lęku o kolejny dzień. Akcję koordynowali wychowawcy świetlicy szkolnej.
6. Nasza szkoła włączyła się także w akcję GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA, której celem była zbiórka karmy, koców i zabawek dla zwierzaków z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W akcję włączyli się także wolontariusze, którzy posegregowali, przeliczyli wszystkie dary i przygotowali do odbioru przez pracowników schroniska. Akcję koordynowały p. Majcherczyk i p. Trzcionka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nie są obojętni wobec ludzi potrzebujących pomocy. Dziękujemy za każdy dar i każdą złotówkę – wierzymy, że dzięki temu dajemy innym odrobinę radości i uśmiechu.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

{gallery}2021wolontariat2{/gallery}

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP