Konkurs „Najciekawsza budowla z klocków”

W naszej świetlicy zorganizowany został konkurs konstrukcyjny pt. „Najciekawsza budowla z klocków”. Dzieci przez cały semestr budowały różnego rodzaju konstrukcje z klocków lego, k’nex, clics. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, uzdolnień manualnych, umiejętności zaprojektowania budowli z klocków. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykonali ponad 70 budowli.

Czytaj więcej: Konkurs „Najciekawsza budowla z klocków”

Gala konkursowa Patria Nostra

Gala konkursowa PATRIA NOSTRA - małopolskiej edycji odbyła się w sali Filharmonii Krakowskiej. Konkurs ten ma charakter ogólnopolski a wzięły w nim udział zespoły uczniowskie z 101 szkół województwa małopolskiego /w tym uczennice naszej Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie z kl. 7a Julia Guzik , Gabriela Cholewa, Aleksandra Bojko pod opieką katechety ks. dr Ryszarda Barańskiego/

Czytaj więcej: Gala konkursowa Patria Nostra

Pączek dla Afryki 2018 - dziękujemy

erdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej "Pączkuj z nami" i zakupili pączki, z których całkowity dochód został przekazany na rzecz fundacji Kapucyni i Misje.

Zebraliśmy 394 zł :)

DZIĘKUJEMY!!!

 

Dzień Dinozaura w świetlicy

W poniedziałek 26 lutego obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura. Dzieci w tym dniu obejrzały prezentację multimedialną na temat tych prehistorycznych gadów i wzięły udział w drużynowym quizie wiedzy. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach plastycznych oraz zabawach ruchowych zorganizowanych w świetlicy.

Czytaj więcej: Dzień Dinozaura w świetlicy

"Cudowny chłopak"

W dniu 05.02.2018r. klasy 7b, 7c oraz 7d wybrały się do Multikina na film pt.: "Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chbosky. Jest to opowieść o chłopcu ze zdeformowaną twarzą oraz o wysiłku jego, a także rodziców, aby się odnaleźć w świecie „normalnych” często okrutnych i nietolerancyjnych dzieci. Oto wrażenia uczennic po obejrzeniu filmu:

Czytaj więcej: "Cudowny chłopak"

Bal karnawałowy klas I-III

Karnawał to czas balów i zabawy. Nasza tegoroczna impreza była pod hasłem „Grunt to dobra impreza”. Nie ważne było to, jak przebiorą się uczestnicy balu, ale to, czy zabiorą ze sobą humor i chęć do zabawy. Okazało się, że jednego i drugiego nie zabrakło. Jak można zauważyć na zdjęciach na zabawę karnawałową przybyło wiele postaci bajkowych. Gościem specjalnym był pingwin z Krainy Lodu, który bawił się razem z uczniami.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy klas I-III

Nie możemy liczyć tylko na wiatr, sadźmy rośliny oczyszczające powietrze w domach!

Powietrze w Krakowie jest złe, dotyczy to także pomieszczeń w których przebywamy. Rola roślin w naszym otoczeniu jest niedoceniana. Drzewa, krzewy i inne rośliny zatrzymują na swojej powierzchni różne pyły, zanieczyszczenia, produkują zaś tlen, tłumią hałas, nawilżają powietrze oraz tworzą zdrowy mikroklimat.

Czytaj więcej: Nie możemy liczyć tylko na wiatr, sadźmy rośliny oczyszczające powietrze w domach!

Maski karnawałowe

W poniedziałek 29 stycznia klasa Id miała wspólną lekcję z grupą Tygrysków z Przedszkola Akuku, w czasie której dzieci wykonały maski karnawałowe. Tematyka zajęć była na tyle ciekawa i atrakcyjna dla naszych uczniów i gości, że uczestnicy spotkania z wielkim zaangażowaniem i skupieniem tworzyli swoje maski.

Czytaj więcej: Maski karnawałowe

1% podatku dla SP89

Dyrekcja, Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie bardzo serdecznie dziękuje za przekazane w ubiegłym roku wpłaty na rzecz szkoły, które wyniosły łącznie 700zł. Cała powyższa kwota została przekazana na Radę Rodziców, która za pozyskane środki zakupiła elementy wyposażenia placówki oraz pomoce dydaktyczne dla uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej: 1% podatku dla SP89

Komunikaty

 Serdecznie zapraszamy, w najbliższą środę

(21 marca 2018 r.)

na zebrania wybranych klas i konsultacje nauczycieli:

17:00 - zebrania klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 5c, 6b, 6c

17:30 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami


 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP