Uniwersytet Dzieci - wykłady

Przez cały rok szkolny klasy 1a,1e,1f,2a,2c,2d,2e,3a,3b,3c i 6b brały udział w Programie Szkoła Uniwersytetu Dzieci. Zdobyliśmy tytuł Szkoły Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie w nagrodę 24.06.15r. wzięli udział w wykładach na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Klasy młodsze uczestniczyły w wykładzie „Czy pszczoły mają słodkie życie?”,

który poprowadził dr Rafał Garlacz. Wykład bardzo zaciekawił dzieci. Dowiedziały się na nim: co to jest rodzina pszczela, matka pszczela, robotnica, truteń, rój, barć. Poznały taniec pszczół i co on oznacza. Zobaczyły jak powstaje miód i próbowały odpowiedzieć na pytanie: Czy pszczoły są ważne dla człowieka?
Natomiast klasa 6b brała udział w wykładzie "Jak działa serce?" Wykład poprowadzony przez pana lek. dr hab. Wojciech Szczeklika, który na co dzień uczy studentów medycyny był bardzo interesujący. Uczniowie przypomnieli sobie jak zbudowane jest serce, jaką pełni rolę, czy można je naprawić, albo zastąpić sztucznym sercem. Każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje tętno przed i po wysiłku fizycznym. Dzieci rysowały modele serca z podziałem na komory i przedsionki.
Na koniec obu wykładów nasi uczniowie zadawali ciekawe pytania do ekspertów.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP