„Moje zdrowie i nie tylko..."

W świetlicy szkolnej w ramach Szkoły Promującej Zdrowie odbył się cykl zajęć dla uczniów klas III uczęszczających do świetlicy. „Moje zdrowie i nie tylko…” Zajęcia obejmowały zagadnienia powiązane tematycznie:

• Środki uzależniające.
• Skutki palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków.
• Dbam o swoje zdrowie – odmawiam.
• Zdrowy wypoczynek.
• Zdrowo się odżywiam.
Celem przeprowadzonych zajęć było dostarczenie uczniom wiedzy na temat szkodliwości używek, rozwijanie umiejętności życiowych sprzyjających zdrowiu fizycznemu i psychicznemu oraz dostrzeganie przez młodego człowieka potrzeby dokonywania odpowiedzialnych wyborów. Przekazywanie wiedzy było dostosowane do wieku wychowanków. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zdawały dużo pytań do poruszanych tematów. Same również miały wiele przemyśleń i obserwacji, którymi dzieliły się z pozostałymi uczestnikami.

Prowadząca zajęcia, Ewa Majcherczyk.