Konkurs recytatorski „Wiosna w poezji”

27 kwietnia 2018 r. odbył się w świetlicy szkolnej konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji”. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz popularyzowanie poezji dziecięcej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III.

Dzieci pięknie recytowały wybrany wiersz o tematyce wiosennej. Jury konkursu przyjęło następujące kryteria oceny recytacji: opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody i wyróżnienia w konkursie zdobyli:

I miejsce: Oliwia Kozek I c, Szymon Kania I a, Jan Małysa III c, Kamil Skrzypczyk III c, Martyna Kozioł III c.

II miejsce: Franciszek Bazański I d, Aleksander Bąk II c, Alicja Kozłowska III a, Igor Kpsztajn III c.

III miejsce: Kornelia Niedbała I b, Julia Piętniewicz I b, Sandra Malaga I d.

Wyróżnienia: Mateusz Kaczor I b, Blanka Szczoczarz I d, Adam Skubisz I d, Katarzyna Karcz III a.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.