Świetlicowe zajęcia „W królestwie słów”

W naszej świetlicy od poniedziałku 12 marca do piątku 16 marca odbywały się różnorodne zajęcia pod hasłem „W królestwie słów. Układamy rebusy, krzyżówki, zagadki”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralno – aktorskich, grach i zabawach słownych rozwijających kreatywność, twórcze myślenie.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Literkowe zabawy – Alfabet to my”. W trakcie ćwiczeń dzieci miały za zadanie przedstawić litery za pomocą własnych ciał. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach, tworzyli z własnych ciał kolejne litery alfabetu, a potem całe słowa. Celem zorganizowanych zajęć było rozwijanie plastyki i ekspresji ciała. Dzieci doskonaliły także współpracę tworząc razem z własnych ciał zagadki słowne dla pozostałych dzieci.

W świetlicy odbyły się również zajęcia „Jestem twórczy szukam rozwiązań”. Podczas zajęć uczniowie rozwijali inwencję twórczą i wyobraźnię. Dzieci rozwiązywały w grupach rebusy, których rozwiązania wpisywały do diagramu krzyżówki, bawiły się wyrazami tworząc nowe. Uczniowie mogli również rozwinąć swoją wyobraźnię rysując obrazki z trójkątów.

Dzieci układały także własne krzyżówki, które wzięły udział w konkursie. Nagrody i wyróżnienia w konkursie krzyżówek otrzymali:

I miejsce – Daria Pałys I b,

II miejsce – Zofia Aksamit I b,

III miejsce – Daria Szmigiel I b,

Wyróżnienia: Jakub Wójtowicz I c, Bartosz Ryba I d, Patryk Reczek II b, Oliwier Kan II c.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP