Świetlicowe zajęcia „W królestwie słów”

W naszej świetlicy od poniedziałku 12 marca do piątku 16 marca odbywały się różnorodne zajęcia pod hasłem „W królestwie słów. Układamy rebusy, krzyżówki, zagadki”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teatralno – aktorskich, grach i zabawach słownych rozwijających kreatywność, twórcze myślenie.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Literkowe zabawy – Alfabet to my”. W trakcie ćwiczeń dzieci miały za zadanie przedstawić litery za pomocą własnych ciał. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach, tworzyli z własnych ciał kolejne litery alfabetu, a potem całe słowa. Celem zorganizowanych zajęć było rozwijanie plastyki i ekspresji ciała. Dzieci doskonaliły także współpracę tworząc razem z własnych ciał zagadki słowne dla pozostałych dzieci.

W świetlicy odbyły się również zajęcia „Jestem twórczy szukam rozwiązań”. Podczas zajęć uczniowie rozwijali inwencję twórczą i wyobraźnię. Dzieci rozwiązywały w grupach rebusy, których rozwiązania wpisywały do diagramu krzyżówki, bawiły się wyrazami tworząc nowe. Uczniowie mogli również rozwinąć swoją wyobraźnię rysując obrazki z trójkątów.

Dzieci układały także własne krzyżówki, które wzięły udział w konkursie. Nagrody i wyróżnienia w konkursie krzyżówek otrzymali:

I miejsce – Daria Pałys I b,

II miejsce – Zofia Aksamit I b,

III miejsce – Daria Szmigiel I b,

Wyróżnienia: Jakub Wójtowicz I c, Bartosz Ryba I d, Patryk Reczek II b, Oliwier Kan II c.

Egzaminy poprawkowe

odbędą się 28 sierpnia 2018r.

8:30 - język polski

10:00 - matematyka

W czasie wakacji sekretariat czynny dla stron

w godz. 9:00 - 12:00.