Dzień Dinozaura w świetlicy

W poniedziałek 26 lutego obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura. Dzieci w tym dniu obejrzały prezentację multimedialną na temat tych prehistorycznych gadów i wzięły udział w drużynowym quizie wiedzy. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach plastycznych oraz zabawach ruchowych zorganizowanych w świetlicy.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat prehistorycznych gadów, jak wyglądały dinozaury, skąd wiemy o ich istnieniu i dlaczego wymarły. Dzieci poznały także na czym polega praca paleontologa. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o dinozaurach uczestnicząc w drużynowym turnieju – quizie wiedzy. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, wykonywały makietę parku jurajskiego, rysowały i wycinały szablony dinozaurów.