11 Listopada świętowany z przedszkolakami

15 listopada gościliśmy w świetlicy szkolnej przedszkolaków z Przedszkola nr 187 i Niepublicznego Przedszkola „A kuku” celem wspólnego świętowania dnia 11 Listopada. Nasi uczniowie z kl. Ia; Lena Necel, Julia Nowak, Julia Klęk, Zuzia Dyrka, Konstanty Kurek, IIa Miłosz Kania, IIIc Julia Halek oraz Julia Pasik z kl. Vd przygotowali występ artystyczny z okazji Święta Niepodległości, który zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom oraz ich Opiekunom.

Mali artyści przybliżyli gościom historię odzyskania przez Polskę niepodległości, zaśpiewali znane i mniej popularne pieśni patriotyczne. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego śpiewania. Jak miło było popatrzeć na czterolatki, które śpiewały „Przybyli Ułani”, „Ułani, Ułani”. Okazało się również, że przedszkolaki mają dużą wiedzę na temat wydarzeń z czasów zaborów i odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Ten czas, który wspólnie spędziliśmy z przedszkolakami był niezapomnianą lekcją historii o naszej Ojczyźnie.

Natomiast 18 listopada nasi uczniowie wraz z panią Anną Majkowską gościli w Przedszkolu nr 152, gdzie po raz drugi wspólnie świętowali dzień 11 Listopada. Na świąteczne popołudnie przybyli Rodzice, Dziadkowie zarówno przedszkolaków jak i uczniów a także nasza Pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Dzielnicy XV i inni zaproszeni goście. Na początku wystąpili starsi artyści recytując utwory i śpiewając pieśni o tematyce patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły prezentowali się bardzo dobrze. Odświętne stroje, stroje związane z tamtymi czasami nadały tej uroczystości dodatkowego uroku i powagi. Po nas pokazały swój program artystyczny przedszkolaki. Miło było patrzeć i słuchać, jak mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Po dziecięcych występach był czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i słodki poczęstunek. Okazało się, że dorośli równie dobrze śpiewają, jak i ich pociechy. Ten wieczór należał do tych, gdzie czas na chwilę się zatrzymał, gdzie mogliśmy przypomnieć sobie historię tamtych dni, gdzie mogliśmy oddać cześć tym, którzy polegli za Ojczyznę.

Anna Majkowska

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP