Wyniki konkursu wiedzy „Legendy starego Krakowa”

3 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy „Legendy starego Krakowa”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat legend o Krakowie, kształtowanie postawy szacunku do historii miasta i pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach z historii Krakowa.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej. Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane z legendami o Krakowie. Konkurs składał się z czterech rund. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 5 wylosowanych pytań w quizie wiedzy, odgadnąć z jaką legendą związany jest dany rekwizyt, połączyć postacie z tytułami legend oraz podać z jakiej legendy pochodzi wybrany fragment tekstu. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do konkursu. Konkurs był również świetną zabawą. W kategorii klas pierwszych zwyciężyli: Aleksander Bąk z klasy I c, Piotr Selega z klasy I b. W kategorii klas drugich I miejsce otrzymała Katarzyna Karcz z klasy II a, II miejsce zdobyła Milena Czyżewska –Sokół z klasy II a, wyróżnienie otrzymała Monika Byrska z klasy II f. W kategorii klas trzecich zwyciężyła Magdalena Ciszowska z klasy III e, a II miejsce otrzymała Magdalena Gawlik z klasy III b. Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

Serdecznie zapraszamy, rodziców uczniów klas III, V (b, c, d, f), VI (b, c, e)i VII na

zebrania, które odbędą się 19 września 2018 r. o godz. 17:30.

Prezydium RR zaprasza na zebranie Plenarne RR, które odbędzie się w środę 19.09.2018 r. o godz.16.30 w stołówce szkolnej.
Prosimy o obowiązkowe stawienie się przedstawicieli wszystkich trójek
klasowych I-VIII
lub osób wyznaczonych na ich zastępców.