Wyniki konkursu wiedzy „Legendy starego Krakowa”

3 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy „Legendy starego Krakowa”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat legend o Krakowie, kształtowanie postawy szacunku do historii miasta i pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach z historii Krakowa.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej. Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane z legendami o Krakowie. Konkurs składał się z czterech rund. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 5 wylosowanych pytań w quizie wiedzy, odgadnąć z jaką legendą związany jest dany rekwizyt, połączyć postacie z tytułami legend oraz podać z jakiej legendy pochodzi wybrany fragment tekstu. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do konkursu. Konkurs był również świetną zabawą. W kategorii klas pierwszych zwyciężyli: Aleksander Bąk z klasy I c, Piotr Selega z klasy I b. W kategorii klas drugich I miejsce otrzymała Katarzyna Karcz z klasy II a, II miejsce zdobyła Milena Czyżewska –Sokół z klasy II a, wyróżnienie otrzymała Monika Byrska z klasy II f. W kategorii klas trzecich zwyciężyła Magdalena Ciszowska z klasy III e, a II miejsce otrzymała Magdalena Gawlik z klasy III b. Gratulujemy zwycięzcom konkursu.

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP