Konkurs wiedzy "Legendy krakowskie"

W październiku w świetlicy szkolnej uczniowie mieli możliwość wysłuchania wielu legend o naszym miescie. Wspólnie czytaliśmy książkę Jana Adamczewskiego pt. "Legendy starego Krakowa". Na podstawie tej książki nauczyciele świetlicy przygotowali quiz składający się z aż 130 pytań dotyczących każdej z krakowskich legend.

19 października odbył się w świetlicy konkurs wiedzy. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 11 wylosowanych pytań. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas II i III. Najlepszymi okazali się: Magdalena Gawlik z kl. II b, Wiktoria Stec z kl. III d, Tosia Białko z kl. III d, Emilia Mika z kl. III d, Maria Głuch z kl. III d.
Laureaci konkursu szkolnego zakwalifikowali się do kolejnego etapu międzyszkolnego turnieju świetlic „Legendy krakowskie”, który odbędzie się 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 107.

Gratulujemy!

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p