Świetlica szkolna :)

Zespół wychowawców świetlicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego, którego celem jest szerzenie wśród nauczycieli i podopiecznych świetlicy dobrych praktyk organizowania czasu pozalekcyjnego.

Program pracy oraz załączone kursy e-learningowe wychowawcy realizują od lutego do czerwca 2015 roku. Całość zwieńczy otrzymanie przez szkołę odpowiedniego certyfikatu wydanego przez Studium Prawa Europejskiego.

Konkurs włącza nauczycieli i dzieci do udziału w działaniach na wielu płaszczyznach. Zadania realizowane w poszczególnych miesiącach:

Luty
1. „Bezpieczne zabawy zimowe” – zadanie mające na celu kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu wolnego w zimie – pogadanka; tworzenie prac plastycznych.
2. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” – akcja robienia karmników dla ptaków; dokarmianie zwierząt; tworzenie prac plastycznych.
3. „Karnawał w szkole” – przygotowanie masek karnawałowych.

Marzec/kwiecień
1. „Tradycje Świąt Wielkanocnych” – pogadanka na temat tradycji i symboliki świąt, zwyczajów panujących w poszczególnych regionach; tworzenie prac plastycznych.

Maj
1. „Dni międzykulturowe w świetlicy szkolnej” – zajęcia przybliżające uczniom kulturę wybranych krajów z różnych zakątków świata; tworzenie prac plastycznych i opowiadań.
2. „Jestem tolerancyjny” – pogadanka na temat podobieństw i różnic wynikających z pochodzenia, koloru skóry, wyznania, poglądów, inwalidztwa; tworzenie prac plastycznych.

Czerwiec
1. „Savoir vivre w szkole – kultura osobista jest wizytówką każdego z nas” – opracowanie Kodeksu Dobrych Manier Ucznia.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP