Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie to największe święto miłośników książki w Polsce.  Odbywają się raz w roku, na przełomie października i listopada, od 17 lat. Skupiają na setkach stoisk wszystkich ważniejszych wydawców, prezentują tysiące książek a na czytelników czekają spotkania z ulubionymi autorami, którzy chętnie rozdają autografy i… uśmiechy.

Na Targach Książki można nabyć wiele cennych książek oraz zapoznać się z aktualną ofertą wydawniczą. Bardziej uważni młodzi miłośnicy literatury mogą wziąć udział w wielu konkursach z cennymi nagrodami a na pozostałych czekają kolorowe zakładki do książek, baloniki, przypinki i inne targowe pamiątki.

Tradycją naszej biblioteki  stały się wycieczki na Targi Książki, które od kilku lat są organizowane przez nauczyciela-bibliotekarza przy współpracy z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami (sponsorzy książek dla biblioteki oraz biletów wstępu dla uczniów).

Elżbieta Furtak - Wiśniewska