Spotkanie autorskie z Panem Karolem Kozłowskim

25 i 26.02.2014 r., na zaproszenie Biblioteki szkolnej gościł w naszej Szkole
pan Karol Kozłowski
– poeta i bajkopisarz, z wykształcenia muzyk i pedagog a z zamiłowania autor wierszy, piosenek i bajek dla dzieci oraz  tekstów satyrycznych dla dorosłych.

Swoje życie zawodowe poświęcił głównie działalności pedagogicznej. Był nauczycielem krakowskich Szkół Muzycznych I i II stopnia. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń. Krótkie formy poetyckie publikował na łamach czasopism literackich. Od wielu lat jest właścicielem Wydawnictwa „Smyk”. W latach 90. wydane zostały pierwsze tomiki poezji dla dzieci pod wspólnym tytułem „Zwierzątkowo”. Dziś Pan Karol ma już na swoim koncie ok. 60 tytułów.

Często spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w ramach spotkań autorskich w szkołach, bibliotekach i domach kultury. Znany jest z poczucia humoru i zabawnego prowadzenia spotkań, podczas których „czaruje” dzieci swoją ekspresją i dowcipem.

Poeta znakomicie wychodzi naprzeciw zainteresowaniom czytelniczym dzieci, poruszając różne ciekawe tematy. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się zarówno książki o zwierzętach (np. „Pies Dżok, najwierniejszy z wiernych”, „Znajdek” czy „Pies marynarzem”), jak i wiersze o Krakowie: ”Któż wypowie twoje piękno czyli 100 wierszy o Krakowie” czy „Wszystko czym żyję: wiersze na różne okazje”, a ostatnio „Logoludek” – wiersze, które uczą prawidłowej wymowy trudnych słów.

Wszyscy uczniowie z klas 0-III, podzieleni na grupy spotkali się z Autorem w gościnnych progach szkolnej świetlicy. Dzieci mogły podziwiać zdolności wokalno-aktorskie naszego Gościa podczas recytacji wierszy, usłyszeć ciekawe informacje o rymie i rytmie w wierszu a także zadawać pytania. Na zakończenie spotkania wielu uczniów zakupiło książeczki z prośbą o autograf i dedykację.

EFW

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP