Akademia Kropelki

Uczniowie klasy 2a brali udział w zajęciach „Akademii Kropelki” . Dzieci poznawały poprzez zabawę zagadnienia związane z ochroną najbliższego środowiska, a w szczególności zasobów wodnych. Zajęcia odbywały się w najstarszym z krakowskich Zakładów Uzdatniania Wody – „Bielany”.

Uczniowie pracowali w różnokolorowych zespołach, w których ochoczo rozwiązywali zadania związane z ważną rolą wody w życiu człowieka i całej przyrody. Zajęcia wzbogacone były barwnymi pomocami naukowymi, takimi jak: tablice magnetyczne, plansze, puzzle itp. Kolorowymi koszulkami i pamiątkowymi gadżetami obdarowany został każdy absolwent „Akademii Kropelki”. Natomiast cała grupa otrzymała obraz do powieszenia w klasie szkolnej, na którym w kolorowy sposób ujęto ciekawostki z zajęć. Ważną pamiątką po odbytych zajęciach jest „Podręcznik Akademii Kropelki”, dzięki któremu absolwenci mogą sobie przypomnieć i utrwalić tematy przedstawione na warsztatach.