Sześciolatki

Akcja informacyjna dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców” !

Źródło: www.portaledukacyjny.krakow.pl

Szanowni Państwo Rodzice,

w związku z dużym zainteresowaniem przebiegiem akcji informacyjnej dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców”

uprzejmie informuję, że:

Rząd polski składając w ręce Rodziców decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej dziecka 6 letniego, nie zwolnił Ich od ogromnej odpowiedzialności, dlatego:

• szanując samodzielny wybór Rodziców, a jednocześnie dążąc do maksymalnego wsparcia merytorycznego i diagnostycznego, Kraków podejmie szereg działań mających na celu zwiększenie dostępności Rodziców do wiedzy, diagnostyki oraz dobrych praktyk.
  • dojrzałość szkolna Rodziców jest definiowana przez Kraków jako poziom wiedzy, który czyni Rodzica gotowym do podjęcia decyzji odpowiedzialnej i optymalnej”
  • będziemy chcieli wspierać Państwa tam, gdzie jesteście najczęściej – czyli w przedszkolach. Pani Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu zwróciła się do wszystkich poradni i szkół podstawowych o współpracę w tym zakresie.
  • specjaliści, którzy będą do dyspozycji Rodziców podpowiedzą: jak powinno się popatrzeć na swoje dziecko, żeby wiedzieć czy Ono jest już gotowe czy nie.
  • krakowskie szkoły podstawowe ciągle rozwijają i podnoszą poziom tych elementów i doświadczeń, które dotychczas zasługiwały na najwyższe oceny w opiniach ekspertów i Rodziców. O tym będą się Państwo mogli przekonać w trakcie dni otwartych szkół, a zwłaszcza 12 marca (w sobotę). To dzień, w którym wszystkie zainteresowane krakowskie szkoły podstawowe, zechcą zapewne pokazać Rodzicom sześciolatków, jakimi warunkami dysponują, jaką ofertę deklarują i jak pracują z małymi dziećmi. W tym dniu w szkołach powinna być stworzona możliwość skorzystania z porad specjalistów krakowskich poradni psychologiczno- pedagogicznych. Informacja o tym, czy szkoła otworzy się tego dnia , a także program pozostają suwerenną decyzją jej Dyrektora. Akces do udziału w Krakowskiej Sobocie Otwartej szkoła sygnalizuje tydzień wcześniej plakatem informacyjnym na drzwiach wejściowych.
  • w drugiej połowie lutego zostanie uruchomiona tzw. Sześciolinia rodzaj telefonu zaufania ( konsultacji na telefon) dla Rodziców dzieci 6 letnich ( o szczegółach będziemy informować)

Życząc, by przyszłość potwierdziła słuszność Państwa decyzji,

serdecznie pozdrawiam,

/-/Dariusz Domajewski

Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa

Sześciolinia – telefon konsultacyjny dla Rodziców 6 latków !

Ze względu na awarię telefonu stacjonarnego prosimy

dzwonić na numer  komórkowy

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321