Sześciolatki

Akcja informacyjna dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców” !

Źródło: www.portaledukacyjny.krakow.pl

 

Szanowni Państwo Rodzice,

w związku z dużym zainteresowaniem przebiegiem akcji informacyjnej dla Rodziców 6 latków „Kraków wspiera dojrzałość szkolną…Rodziców”

uprzejmie informuję, że:

Rząd polski składając w ręce Rodziców decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej dziecka 6 letniego, nie zwolnił Ich od ogromnej odpowiedzialności, dlatego:

  • szanując samodzielny wybór Rodziców, a jednocześnie dążąc do maksymalnego wsparcia merytorycznego i diagnostycznego, Kraków podejmie szereg działań mających na celu zwiększenie dostępności Rodziców do wiedzy, diagnostyki oraz dobrych praktyk.
  • dojrzałość szkolna Rodziców jest definiowana przez Kraków jako poziom wiedzy, który czyni Rodzica gotowym do podjęcia decyzji odpowiedzialnej i optymalnej”
  • będziemy chcieli wspierać Państwa tam, gdzie jesteście najczęściej – czyli w przedszkolach. Pani Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu zwróciła się do wszystkich poradni i szkół podstawowych o współpracę w tym zakresie.
  • specjaliści, którzy będą do dyspozycji Rodziców podpowiedzą: jak powinno się popatrzeć na swoje dziecko, żeby wiedzieć czy Ono jest już gotowe czy nie.
  • krakowskie szkoły podstawowe ciągle rozwijają i podnoszą poziom tych elementów i doświadczeń, które dotychczas zasługiwały na najwyższe oceny w opiniach ekspertów i Rodziców. O tym będą się Państwo mogli przekonać w trakcie dni otwartych szkół, a zwłaszcza 12 marca (w sobotę). To dzień, w którym wszystkie zainteresowane krakowskie szkoły podstawowe, zechcą zapewne pokazać Rodzicom sześciolatków, jakimi warunkami dysponują, jaką ofertę deklarują i jak pracują z małymi dziećmi. W tym dniu w szkołach powinna być stworzona możliwość skorzystania z porad specjalistów krakowskich poradni psychologiczno- pedagogicznych. Informacja o tym, czy szkoła otworzy się tego dnia , a także program pozostają suwerenną decyzją jej Dyrektora. Akces do udziału w Krakowskiej Sobocie Otwartej szkoła sygnalizuje tydzień wcześniej plakatem informacyjnym na drzwiach wejściowych.
  • w drugiej połowie lutego zostanie uruchomiona tzw. Sześciolinia rodzaj telefonu zaufania ( konsultacji na telefon) dla Rodziców dzieci 6 letnich ( o szczegółach będziemy informować)

Życząc, by przyszłość potwierdziła słuszność Państwa decyzji,

serdecznie pozdrawiam,

/-/Dariusz Domajewski

Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa

Sześciolinia – telefon konsultacyjny dla Rodziców 6 latków !

 

Komunikaty

Ze względu na awarię telefonu stacjonarnego prosimy 

dzwonić na numer  komórkowy

660 637 373


 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

mistrzowie kodowania

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP