"Mam kota na punkcie mleka"

Ogólnopolski program edukacyjny,,Mam kota na punkcie mleka” pod patronatem Polskiej Izby Mleka oraz  Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Czy wiecie, że mleko i przetwory mleczne źródłem m.in.: wapnia, białka oraz witaminy D? Te z kolei są potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kości!

Według raportu „Przegląd rynku produktów mleczarskich” przeprowadzonego przez Polską Izbę Mleka (PIM), mleko codziennie spożywa mniej niż 20% Polaków. Co więcej, jak wynika z danych zgromadzonych przez PIM, aż 22% procent chłopców i 16% dziewcząt w wieku gimnazjalnym spożywa mleko rzadziej niż co 2-3 tygodnie.

Potwierdzają to także dane Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, z których wynika, że Polska jest daleko w tyle za innymi krajami Unii Europejskiej jeżeli chodzi o spożycie mleka. Konsumpcja w naszym kraju wyniosła w 2011 roku 193 litry w przeliczeniu na mieszkańca. W innych krajach wspólnoty jest ona o około 100 litrów większa.

W związku z tym Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka zainicjowały program„Mam kota na punkcie mleka”.

W czasach, gdy dieta większości dzieci i młodzieży jest mało zróżnicowana, uboga w wapń i witaminę D, zaplanowaliśmy realizację programu, którego celem jest upowszechnienie wśród młodych ludzi wiedzy o walorach mleka i jego przetworów, ze szczególnym uwzględnieniem mleka, jogurtów i sera. Pragniemy edukować w zakresie zbilansowanej diety i jej znaczenia dla prawidłowego rozwoju najmłodszych.

 W naszej szkole programem kieruje Renata Wójcik.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP