"Mleko w szkole"

Program  Mleko w Szkole

Dzieci uczęszczające do szkoły spędzają przeciętnie 5 – 6 godzin poza domem, a doliczając do tego dojazdy, czas ten może wydłużyć się nawet do 8 – 10 godzin. Okazuje się, że znaczna liczba dzieci i młodzieży nie jada systematycznie posiłków w szkole. Ponadto część z nich wychodzi z domu bez śniadania.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń  miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, na „dużych” przerwach często razem z nauczycielem.

W programie uczestniczą  uczniowie klas 0-6 – SP89 od 2004 roku.

Serdecznie zapraszamy, rodziców uczniów klas III, V (b, c, d, f), VI (b, c, e)i VII na

zebrania, które odbędą się 19 września 2018 r. o godz. 17:30.

Prezydium RR zaprasza na zebranie Plenarne RR, które odbędzie się w środę 19.09.2018 r. o godz.16.30 w stołówce szkolnej.
Prosimy o obowiązkowe stawienie się przedstawicieli wszystkich trójek
klasowych I-VIII
lub osób wyznaczonych na ich zastępców.