"Aktywnie po zdrowie"

O programie:

"Aktywnie po zdrowie"

 

„Aktywnie po zdrowie" to obszerny, kompleksowy program, na który składa się szereg poszczególnych projektów skierowanych do różnych grup docelowych. Projekty funkcjonujące w ramach programu to m.in. konkursy filmowe, rywalizacje międzyszkolne, prace w grupach, kampanie billboardowe i informacyjne oraz szereg innych działań.

„Aktywnie po zdrowie" jest jednym z najważniejszych programów edukacyjnych Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Jego celem jest przede wszystkim obszerna i kompleksowa edukacja dotyczącą zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Dlaczego przeciwdziałanie otyłości jest tak ważne?

W ciągu ostatnich dwudziestu lat częstość występowania otyłości wzrosła aż trzykrotnie. W Regionie Europejskim WHO nadwagę ma połowa osób dorosłych i jedna piąta dzieci. Jeżeli sytuacja pozostanie bez zmian i nie zostaną podjęte żadne działania służące jej naprawie, występowanie otyłości będzie się zwiększać w takim samym tempie jak w latach dziewięćdziesiątych.

Nadwaga i otyłość stanowią przyczynę znacznej części przewlekłych chorób niezakaźnych, powodują skrócenie przeciętnego czasu trwania życia i pogorszenie się jego jakości. Ponad milion zgonów rocznie - w Regionie Europejskim - spowodowanych jest chorobami związanymi z nadmierną masą ciała.

W Polsce, postępująca tendencja wzrostowa w występowaniu nadwagi i otyłości przekłada się na wytypowanie tego zjawiska u 61%. dorosłych mężczyzn i 50 proc. kobiet. Nadmierna masa ciała jest obserwowana także wśród dzieci i młodzieży: według cytowanych badań IŻŻ - miało ją 20 proc. chłopców i prawie 15 proc. dziewcząt.

Istnieje wiele przekonujących dowodów, które świadczą o tym, że epidemia nadwagi i otyłości, a także jej szkodliwych następstw zdrowotnych, może być odwracalna. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza dla osób, które już teraz obserwują u dzieci, rodziny i przyjaciół pierwsze symptomy otyłości oraz związanych z tym przypadłości.

Wychodząc naprzeciw alarmującej sytuacji we współczesnym społeczeństwie Fundacja Banku Ochrony Środowiska podejmuje działania polegające na przeciwdziałaniu narastającemu problemowi otyłości w ramach programu„Aktywnie po zdrowie".

Projekt w SP89 realizowany jest pod kierunkiem nauczycieli przyrody, wychowania fizycznego, wychowawców klas. Uczestniczy w nim cała społeczność szkoły.

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP