"Klub Młodego Odkrywcy"

Klub Młodego Odkrywcy – program edukacyjny  koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik – Warszawa.

Klub Młodego Odkrywcy to miejsce, gdzie każdy może zostać badaczem. Nie oceniamy stanu wiedzy, nie stawiamy ocen. Tu nikt nie popełnia błędu. Bawimy się i zachęcamy do weryfikowania własnych hipotez.

W Klubie nie dajemy gotowych rozwiązań. Na własną rękę i zgodnie z własnymi zainteresowaniami klubowicze wraz z opiekunami szukają odpowiedzi na naukowe pytania.

Kluby to przestrzeń dla eksperymentowania, konstruowania, dyskutowania i odkrywania świata na własną rękę.

Zagadnienia naukowe przestają być problemem ukrytym za wzorami z podręczników, a stają się żywymi kwestiami, które można zaatakować, zgłębić i pojąć.

Młodzi odkrywcy operują najprostszymi materiałami - łatwo dostępnymi, tanimi, z odzysku.

Eksperymenty nie wymagają drogiego i specjalistycznego sprzętu. Klubowicze mają więc szansę powtórzenia eksperymentu w domu, na podwórku czy wśród swoich przyjaciół.

Spotkania klubu najczęściej odbywają się poza lekcjami szkolnymi  pod opieką i kierownictwem nauczyciela przyrody Wioletty Bętkowskiej . Każde z nich jest przygotowane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i materiałowo-technicznym przez prowadzącego, z pomocą klubowiczów.

W naszej szkole  klub działa i realizuje zadania  w ramach  programu edukcyjnego Centrum Nauki Kopernik  od września 2013r.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania