Czysta Małopolska

CZYSTA MAŁOPOLSKA- PROJEKT EKOLOGICZNY  DOTYCZĄCY SELEKTYWNEGO GOSPODAROWANIA ODPADAMI.

Celem projektu jest zwiększenie świadomościekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu, utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

Projekt realizowany jest w okresie od listopada 2013 r. do czerwca 2014 r przez nauczycieli przyrody i całą społeczność szkolną.