Szkolne Koło PCK

cz k

Szkolne Koło PCK

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w wypełnianiu swojej misji kieruje się zawsze siedmioma podstawowymi zasadami,  które są stałe i nie ulegają wpływom aktualnych ideologii.

Podstawowe Zasady Czerwonego Krzyża to:

1. HUMANITARYZM:hum

2.BEZSTRONNOŚĆ:bezs

3.NEUTRALNOŚĆ: neutraln

4. NIEZALEŻNOŚĆ:niezal

5.DOBROWOLNOŚĆ:dobrow

6.JEDNOŚĆ: jednosc

7.POWSZECHNOŚĆ:powszechnosc

Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy.

PCK jest liderem w zakresie szkoleń pierwszej pomocy w Polsce. Uczymy bezpiecznych zachowań i odpowiedniego reagowania w miejscu zdarzenia. Działamy bezpośrednio na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

W naszej szkole program PCK realizowany jest pod kierunkiem : Haliny Strumińskiej, Lidii Musiał i Agnieszki Galbas.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania