"Odblaskowa szkoła"

„ODBLASKOWA SZKOŁA”

Akcja przyjmuje formę konkursu. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

1. Organizatorami konkursu są:

 Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

 Małopolskie Kuratorium Oświaty

 Małopolski Urząd Wojewódzki,

 Małopolski Urząd Marszałkowski.

2. Partnerami konkursu są:

 Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego .

3. Patronat honorowy objęli:

 Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller,

 Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Roman Ciepiela,

 Małopolski Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Mariusz Dąbek,

 Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski.

Cała społeczność naszej szkoły uczestniczy w tej ogólnopolskiej akcji. Na pewno przyczyniła się do promocji  elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Projekt  realizowany był pod kierunkiem nauczycieli: Agaty Janczury i Ewy Weber.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania