"Kabecjanie dają radę"

"Kabecjanie dają radę" to projekt edukacyjny zainicjowany przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski zKrakowa. Został opracowany w konwencji bajkowo-fantastycznej, jako historia przygód kosmicznych bohaterów, którzy razem z dziećmi, poprzez zabawę poznają zasady bezpieczeństwa..

Ponad 20 tysięcy uczniów ze 137 szkół podstawowych z Mazowsza, Małopolski i Wielkopolski uczestniczy w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Kabecjanie dają radę”.

Cykl 13 lekcji o bezpieczeństwie prowadzą wychowawcy klas I-III oraz goście – przedstawiciele służb ratowniczych:policjanci i strażacy. Na jedną z lekcji zapraszani są wolontariusze PCK, którzy uczą dzieci podstawowych zasad pierwszej pomocy.

-Realizujemy ten projekt, by uwrażliwić dzieci na niebezpieczne sytuacje. Chcemy utrwalać w nich prawidłowe reakcje na zagrożenia, uczyć praktycznych umiejętności, które pozwolą im czuć  się bezpieczniej teraz i w dorosłym życiu. Lekcje dla uczniów obejmują temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń przeciwpożarowych, zagrożeń, wynikających z przestępczości, kontaktu z nieznajomym, naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. By łatwiej trafić do wyobraźni dzieci, te trudne tematy przedstawiamy im w konwencji bajkowo-fantastycznej.

W projekt zaangażowani są też rodzice uczniów.Po każdej lekcji trafia do nich podsumowanie tematu i sugestie, jak utrwalać wiedzę z dzieckiem w domu

Projekt uzyskał patronaty honorowe MSWiA, Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Corocznie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy uczestniczą w tym projekcie. Projekt realizowany jest z inicjatywy pedagoga szkolnego.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania