"Kabecjanie dają radę"

"Kabecjanie dają radę" to projekt edukacyjny zainicjowany przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski zKrakowa. Został opracowany w konwencji bajkowo-fantastycznej, jako historia przygód kosmicznych bohaterów, którzy razem z dziećmi, poprzez zabawę poznają zasady bezpieczeństwa..

Ponad 20 tysięcy uczniów ze 137 szkół podstawowych z Mazowsza, Małopolski i Wielkopolski uczestniczy w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Kabecjanie dają radę”.

Cykl 13 lekcji o bezpieczeństwie prowadzą wychowawcy klas I-III oraz goście – przedstawiciele służb ratowniczych:policjanci i strażacy. Na jedną z lekcji zapraszani są wolontariusze PCK, którzy uczą dzieci podstawowych zasad pierwszej pomocy.

-Realizujemy ten projekt, by uwrażliwić dzieci na niebezpieczne sytuacje. Chcemy utrwalać w nich prawidłowe reakcje na zagrożenia, uczyć praktycznych umiejętności, które pozwolą im czuć  się bezpieczniej teraz i w dorosłym życiu. Lekcje dla uczniów obejmują temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń przeciwpożarowych, zagrożeń, wynikających z przestępczości, kontaktu z nieznajomym, naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. By łatwiej trafić do wyobraźni dzieci, te trudne tematy przedstawiamy im w konwencji bajkowo-fantastycznej.

W projekt zaangażowani są też rodzice uczniów.Po każdej lekcji trafia do nich podsumowanie tematu i sugestie, jak utrwalać wiedzę z dzieckiem w domu

Projekt uzyskał patronaty honorowe MSWiA, Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Corocznie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy uczestniczą w tym projekcie. Projekt realizowany jest z inicjatywy pedagoga szkolnego.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP