Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 89

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie naszej szkoły, reprezentowani przez demokratycznie wybranych przedstawicieli. Jego zadaniem jest integracja szkolnej społeczności przez tworzenie grupowej więzi i budzenie poczucia wspólnoty, wzbogacanie tradycji szkolnych, kształtowanie u uczniów poczucia współodpowiedzialności za podejmowane decyzje i działania oraz wizerunek szkoły. Chcemy uświadamiać naszym wychowankom, że mają oni wpływ na atmosferę szkolną i swoje otoczenie. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nasi uczniowie czuli się gospodarzami szkoły podejmując różne zadania na rzecz społeczności uczniowskiej, organizując akcje charytatywne wspierające społeczność lokalną i aktywnie uczestnicząc w ich realizacji.

Samorząd Uczniowski organizuje wiele ciekawych imprez i akcji mających na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy społeczne, takie jak pomoc potrzebującym, bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą, aktywny wypoczynek.

Wielokrotnie braliśmy i nadal będziemy brać udział w akcjach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Góra Grosza. W bieżącym roku dołączyliśmy do przedsięwzięcia zbierania zakrętek na rzecz Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie, a także organizowaliśmy kiermasze ciast i babeczek, z których cały dochód został przeznaczony na wsparcie akcji Szlachetna Paczka. Bierzemy udział w konkursie ekologicznym „Ecoschool dla Akademii Przyszłości” polegającym na zbieraniu zużytych tuszy i tonerów do specjalnie wyznaczonych pojemników.

Samorząd Uczniowski organizuje i współorganizuje apele szkolne, uroczystości, liczne konkursy oraz zabawy. Stara się motywować koleżanki i kolegów do rozwijania zainteresowań, kształtowania nienagannej postawy, a także zdrowego współzawodnictwa w nauce oraz sporcie.


Przewodniczący: Magdalena Skubisz

Zastępca: Aleksandra Żurek

Pozostali członkowie SU:

Aleksandra Bojko
Igor Hornik
Piotrek Kozłowski
Wiktoria Miskiewicz
Daniel Niedziela
Grzegorz Nowak
Szymon Sarewicz
Wiktoria Stec
Alicja Szczepańska
Martyna Szukiel
Zuzia Tokarz

  

 


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:  p. Agnieszka Wojkowska, p. Agnieszka Gryboś

 

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

Komunikaty

Serdecznie zapraszamy

rodziców naszych uczniów

na zebrania, które odbędą się:

16 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 3f

17 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasy IV - VII oraz 2b, 3d, 3e

18 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasa 1d


 

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

mistrzowie kodowania

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP