O szkole

W naszej szkole dbamy o potrzeby rozwojowe naszych uczniów poprzez następujące działania

INNOWACJE, ZAJĘCIA DODATKOWE, PROGRAMY WŁASNE

1) W roku szkolnym 2015/2016 wdrażane są innowacje pedagogiczne, które zostały zaakceptowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty:

• "Zdrowe inwestycje” w ubiegłym roku "Odkrywamy tajemnice eksperymentów i doświadczeń przyrodniczych” oraz "Zawsze wiem co jem czyli jak uczeń SP 89 dba o swoje zdrowie i innych". Realizowane są one przez nauczycieli przyrody;
• innowacja plastyczno - muzyczna "Kolorowe rurki” – realizowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej;
• innowacja z j. angielskiego "Język angielski paszportem do świata” - dla klas 1-3;

• innowacja z j. angielskiego "Wielojęzyczność atutem Europejczyka" -  dla klas 4-6”;
• w klasach 4-6 realizowane są programy autorskie z przyrody i plastyki;
2) bogata oferta zajęć pozalekcyjnych: praca z uczniem zdolnym i mającym trudności w nauce, rozwijające zainteresowania artystyczne, przedmiotowe, przyrodnicze, sportowe uczniów, z robotyki;
3) zajęcia prowadzone są przez wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną, uczniowie osiągają wysoki wynik na egzaminach zewnętrznych.

OSIĄGNIĘCIA

Nasi uczniowie osiągają sukcesy w konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskim W bieżącym roku mamy finalistów w Małopolskim Konkursie Humanistycznym, Przyrodniczym i Historycznym. Uczestniczymy w konkursach: Kangur, Krakusek, Świetlik, Kaktus, Olimpus, Krakowska Matematyka itp.
Szkoła reprezentuje wysoki poziom nauczania w zakresie wychowania fizycznego, uczniowie osiągają wysokie wyniki w zakresie piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców.

PROGRAMY I PROJEKTY

Szkoła Podstawowa nr 89 w Krakowie – to szkoła posiadająca od 2003 r. Certyfikat Szkoły promującej zdrowie, aktualizowany w 2014r. W ramach programu promującego zdrowia realizowane są następujące programy i projekty:

• Kodeks walki z rakiem,
  • Nie pal przy mnie proszę,
  • Czysta Małopolska,
  • Szkoła w ruchu,
  • Trzymaj formę,
  • Mleko w szkole ,
  • Warzywa i owoce w szkole,
  • Ratujemy i uczymy ratować dla klas 1-3,
  • Odblaskowa szkoła,
  • Projekty MPO "Bez segregacji nie ma wakacji”,
  • "Czytam i segreguję”,
  • Kino za baterie.

Organizowane są warsztaty zdrowego odżywiania:

• tydzień owocowo warzywny,
  • dni zdrowia,
  • wspólne śniadania,
  • aktywne przerwy,
  • bal karnawałowy,
  • "Warzywiada”,
  • Mam kota na punkcie mleka,
  • Krakowski alarm smogowy – warsztaty dla klas 1-4;
  • Przysmaki Globalne.

Corocznie organizowane są festiwale naukowe przy współpracy z różnymi intytucjami.
Organizowane są konkursy szkolne i międzyszkolne:

• Międzyszkolny Konkurs promocji zdrowia "Stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo”.

ORGANIZACJE I KLUBY W SP89

W szkole działają organizacje i kluby:

• Samorząd Uczniowski,
  • koło PCK,
  • Szkolny Klub UNICEF,
  • Szkolny Klub młodych odkrywców.

WSPÓŁPRACA

Współpracujemy z uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi:

• Uniwersytet dzieci - UJ;
  • Akademią Wychowania Fizycznego,
  • Uniwersytetem Pedagogicznym,
  • Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia,
  • AGH Kraków,
  • PAN,
  • Noc Biologów na UJ,
  • Stowarzyszeniem Wiosna,
  • Centrum Nauki Kopernik,
  • Współpraca ze stacją badawczą na Antarktydzie - transmisje online po raz trzeci.

NASZE UROCZYSTOŚCI

W ramach edukacji patriotycznej i regionalnej organizujemy okolicznościowe uroczystości, wspólne kolędowanie, jasełka, spotkania integracyjne "Razem w domu i w szkole”, Andrzejki, Bale Karnawałowe, Korneliada, przegląd małych form teatralnych.

W szkole wydawana jest gazetka "Kornelówka”.

Nasi uczniowie uczestniczą licznie w wyjazdach śródrocznych na zielone szkoły. W szkole organizowane są akcje wypoczynku w miejscu zamieszkania: Lato i Zima w szkole.

Ze względu na awarię telefonu stacjonarnego prosimy

dzwonić na numer  komórkowy

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321