Sport to zdrowie, uroda i dobry humor

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze.

Czy zastanawiamy się jednak, co dla naszego dziecka jest faktycznie najlepsze i czy potrafimy tak je wychowywać, żeby stworzyć mu największe szanse na osiągnięcie życiowego sukcesu?

W rozwoju dziecka szczególnie ważne jest zdrowie. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zdrowie jest  sposób żywienia i aktywność fizyczna.

Wraz zrozpoczęciem nauki w szkole  spontaniczność i codzienną  zabawę zastępują wyczerpujące obowiązki, wymagające koncetracji uwagi. Żeby zabobiec przeciążeniom układu nerwowego nauczyciele oraganizują w szkole różne formy aktywności takie jak przerwy śródlekcyjne, zabawy z muzyką i tańcem, gry dydaktyczne, zajęcia wychowania fizycznego.

Rodzice mogą  wspomóc rozwój  własnego dziecka lub niestety opóźnić przez różne zaniedbania.

Zabawa  rodzica z dzieckiem na świeżym powietrzu,  wykorzystująca podstawowe  formy ruchu takie jak  bieg, skok ,rzut czy chwyt będą rozwijały zdolności  motoryczne i ruchowe dziecka. Taka zabawa  daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i  miłości, zrekompensuje wielogodzinne  przebywanie w pozycji siedzącej, sprzyjającej deformacji sylwetki.

Poprawia pamięć i koncentrację, obniża ciśnienie krwi  to nie super tabletka to spacer.

Umiarkowanie szybki marsz to świetny sposób na dotlenienie organizmu. Ruszając się musimy szybciej i głębiej oddychać, a zatem więcej tlenu dociera do płuc, co zwiększa ich pojemność.

Zrelaksowani  na spacerze rodzice  na pewno szybciej uporają się  z  obowiązkami  codziennymi,  a dzieci z odrobieniem pracy domowej.Na pewno  po spacerze  dzieci będą lepiej spać, a rano z większą ochotną rozpoczną pełen wyzwań dzień.

Korzyści z uprawiania sportu oraz podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej kojarzymy zwykle  z kondycją, ale mało kto wie, że świetnie wpływa to na zdrowie psychiczne. Często nie chce się nam ćwiczyć, bo jesteśmy  zmęczeni lub w słabym nastroju  i wtedy nie ma nic lepszego na poprawę formy jak sport!

Biegnijmy zatem po zdrowie!  Oczywiście z naszymi dziećmi.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p