Sport to zdrowie, uroda i dobry humor

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze.

Czy zastanawiamy się jednak, co dla naszego dziecka jest faktycznie najlepsze i czy potrafimy tak je wychowywać, żeby stworzyć mu największe szanse na osiągnięcie życiowego sukcesu?

W rozwoju dziecka szczególnie ważne jest zdrowie. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na zdrowie jest  sposób żywienia i aktywność fizyczna.

Wraz zrozpoczęciem nauki w szkole  spontaniczność i codzienną  zabawę zastępują wyczerpujące obowiązki, wymagające koncetracji uwagi. Żeby zabobiec przeciążeniom układu nerwowego nauczyciele oraganizują w szkole różne formy aktywności takie jak przerwy śródlekcyjne, zabawy z muzyką i tańcem, gry dydaktyczne, zajęcia wychowania fizycznego.

Rodzice mogą  wspomóc rozwój  własnego dziecka lub niestety opóźnić przez różne zaniedbania.

Zabawa  rodzica z dzieckiem na świeżym powietrzu,  wykorzystująca podstawowe  formy ruchu takie jak  bieg, skok ,rzut czy chwyt będą rozwijały zdolności  motoryczne i ruchowe dziecka. Taka zabawa  daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i  miłości, zrekompensuje wielogodzinne  przebywanie w pozycji siedzącej, sprzyjającej deformacji sylwetki.

Poprawia pamięć i koncentrację, obniża ciśnienie krwi  to nie super tabletka to spacer.

Umiarkowanie szybki marsz to świetny sposób na dotlenienie organizmu. Ruszając się musimy szybciej i głębiej oddychać, a zatem więcej tlenu dociera do płuc, co zwiększa ich pojemność.

Zrelaksowani  na spacerze rodzice  na pewno szybciej uporają się  z  obowiązkami  codziennymi,  a dzieci z odrobieniem pracy domowej.Na pewno  po spacerze  dzieci będą lepiej spać, a rano z większą ochotną rozpoczną pełen wyzwań dzień.

Korzyści z uprawiania sportu oraz podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej kojarzymy zwykle  z kondycją, ale mało kto wie, że świetnie wpływa to na zdrowie psychiczne. Często nie chce się nam ćwiczyć, bo jesteśmy  zmęczeni lub w słabym nastroju  i wtedy nie ma nic lepszego na poprawę formy jak sport!   

Biegnijmy zatem po zdrowie!  Oczywiście z naszymi dziećmi.

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP