Cała prawda o cukrze! Czytajmy etykiety!!!!!!!!!!

Co to jest cukier? Z czym się kojarzy?  Słowo  cukry oznacza wszystkie jednocukry i dwucukry – m.in. glukozę, fruktozę, sacharozę i laktozę. Taką właśnie definicję cukrów przyjęto na potrzeby znakowania produktów spożywczych. Pojęcie „węglowodany” odnosi się do łącznej ilości węglowodanów przyswajalnych znajdujących się w produkcie. Dodatkowo podaje się ilość samych cukrów.

Czytaj więcej: Cała prawda o cukrze! Czytajmy etykiety!!!!!!!!!!

Zalety głośnego czytania dziecku

ZALETY GŁOŚNEGO CZYTANIA DZIECKU
„Czytaj dzieku 20 minut dziennie. CODZIENNIE!”

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Czytaj więcej: Zalety głośnego czytania dziecku

Piramida Pokarmowa i Aktywności Fizycznej - rewolucja w zaleceniach żywieniowych.

Na podstawie najnowszych wyników badań w styczniu 2016rr eksperci Instytutu Żywności i Żywienia opracowali nowe zalecenia żywieniowe, które przedstawiono w postaci Piramidy Pokarmowej i Aktywności Fizycznej. Największą zmianą w nowej piramidzie, względem poprzedniej wersji z 2009 r., jest „awans” warzyw i owoców na najważniejsze, pierwsze miejsce wśród grup produktów spożywczych zalecanych do spożycia.

Czytaj więcej:  Piramida Pokarmowa i Aktywności Fizycznej - rewolucja w zaleceniach żywieniowych.

Oszczędzajmy wodę

Oszczędzajmy wodę.

Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca, ale każdego dnia powinniśmy pamiętać, że woda to życie i nie można jej marnować.  Na co dzień nie zastanawiamy się: Skąd się bierze woda?; Czy jest jej dużo?; Jakie są sposoby oszczędzania?; Jakie kraje już mają kłopoty z brakiem wody? Czy Polsce grozi kryzys wodny? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czytaj więcej: Oszczędzajmy wodę

Złowrogi smog jak sobie z nim radzić czyli ważne informacje o stanie powietrza w Krakowie.

Pamiętaj, że najważniejsza jest świadomość. Zawsze można sprawdzić czystość powietrza we własnym telefonie. Korzystając z aplikacji SmokSmog. Dzięki niej wiadomo, jakie są stężenia szkodliwych pyłów.
Aktualne dane o stanie powietrza dostępne są na stronie http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/
Wpływ zanieczyszczenia powietrza na nasze zdrowie zależy od czasu przebywania, warunków atmosferycznych, wieku, stanu zdrowia i występujących chorób oraz od składu zanieczyszczonego powietrza.

Czytaj więcej: Złowrogi smog jak sobie z nim radzić czyli ważne informacje o stanie powietrza w Krakowie.

Czym karmić mózg?

Pożywienie, jakie codziennie zjadamy, ma wpływ nie tylko na masę ciała, poziom sytości, odporność organizmu, ale również na stan naszego centralnego układu nerwowego. W czasopismach naukowych pojawia się coraz więcej doniesień o tym, że dieta może wpływać na poprawę lub pogorszenie naszej sprawności intelektualnej.

Czytaj więcej: Czym karmić mózg?

31 maja – Dzień bez papierosa

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Czytaj więcej: 31 maja – Dzień bez papierosa 

Komunikaty

 Serdecznie zapraszamy na zebrania i konsultacje.

Spotkania odbędą się w następujących terminach:

12 grudnia 2017 r. (wtorek)
16:30 - zebrania klas 7

16:30 - zebranie klasy 3c

17:00 - zebranie klasy 3f

17:30 - zebrania klas 3a i 3b

13 grudnia 2017 r. (środa)
16:45- zebrania klas 1-6
17:15-18:30- konsultacje z nauczycielami


 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

mistrzowie kodowania

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP