Wieczorne wyjścia do teatru

Już dwukrotnie miłośnicy sztuki teatralnej ze starszych klas mieli okazję uczestniczyć w wieczornych wyjściach do teatru. W listopadzie odwiedziliśmy Scenę STU, gdzie obejrzeliśmy doskonale zagrane „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. W grudniu ponownie klasyczna komedia – tym razem „Chory z urojenia” w Teatrze im. J. Słowackiego z Andrzejem Grabowskim w roli głównej.

Obie sztuki bardzo się widzom podobały i dały okazję do wielu rozmów, refleksji, interpretacji.
Zapraszamy do przeczytania fragmentu recenzji jednej z uczestniczek:
Gdy inni ludzie zatapiają się w aksamicie, ja zatapiam się w teatrze. Gra aktorska, muzyka, światła, scenografia – były idealne! […] „Śluby panieńskie czyli magnetyzm serca” to komedia, która potrafi porządnie rozbawić młodszych i starszych. W momencie, gdy dwie przyjaciółki Aniela i Klara deklamowały śluby, przez które miały odtrącać każdego chłopaka, już było wiadomo, że coś pójdzie nie tak. I tak się stało. Zwroty akcji urzekły mnie całkowicie. […] „Śluby panieńskie” były najlepszym spektaklem, na jakim kiedykolwiek byłam. Zachęciły mnie do przeczytania książki, wzbudziły moją miłość do teatru. To było cudowne przeżycie.

IMG 20181218 212049

13 marca2019 r.

16:30 - zebrania klas 8 - rodzice i uczniowie

17:30 - I Giełda Szkół Ponadpodstawowych (duża sala gimnastyczna)

18:00 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.