Grudzień miesiącem wolontariuszy.

Miesiąc grudzień obfitował w wiele wydarzeń, w które włączyli się wolontariusze naszej szkoły.

Grupa dziewcząt z klasy 8 c i 8 d przeprowadziły z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza warsztaty dla uczniów klas 1 – 3 pt. „Co to jest wolontariat? Kto to jest wolontariusz?” Uczniowie na podstawie krótkiego filmu wzięli udział w quizie oraz tworzyli plakaty przedstawiające cechy wolontariusza.

Z kolei dziewczęta z kl. 8 b włączyły się w akcję organizowaną przez Szkolne Koło PCK „Czerwonokrzyska Paczka”. Celem akcji była zbiórka żywności dla rodzin i osób najbardziej potrzebujących. Kolejna grupa wolontariuszy zaangażowała się w zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych zwierząt z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dwie liczne grupy wolontariuszy uczestniczyły w akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej w pobliskim Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym. Dla podopiecznych z hospicjum św. Łazarza przygotowano kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi. Natomiast na rzecz podopiecznych z hospicjum Alma Spei zorganizowany został kiermasz świąteczny, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne, stroiki, bombki, sianko na stół wigilijny, pierniczki i ciasta. Cały dochód z kiermaszu w wysokości 1060 zł przekazany został dzieciom z hospicjum Alma Spei.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, za bezinteresowną pomoc oraz za tak liczny udział w akcjach organizowanych w naszej szkole i poza nią.

Dziękuję, pozdrawiam! Wesołych, spokojnych, zdrowych Świąt!!!
Agnieszka Kruk

Komunikaty

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00. 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP