Grudzień miesiącem wolontariuszy.

Miesiąc grudzień obfitował w wiele wydarzeń, w które włączyli się wolontariusze naszej szkoły.

Grupa dziewcząt z klasy 8 c i 8 d przeprowadziły z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza warsztaty dla uczniów klas 1 – 3 pt. „Co to jest wolontariat? Kto to jest wolontariusz?” Uczniowie na podstawie krótkiego filmu wzięli udział w quizie oraz tworzyli plakaty przedstawiające cechy wolontariusza.

Z kolei dziewczęta z kl. 8 b włączyły się w akcję organizowaną przez Szkolne Koło PCK „Czerwonokrzyska Paczka”. Celem akcji była zbiórka żywności dla rodzin i osób najbardziej potrzebujących. Kolejna grupa wolontariuszy zaangażowała się w zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych zwierząt z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dwie liczne grupy wolontariuszy uczestniczyły w akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej w pobliskim Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym. Dla podopiecznych z hospicjum św. Łazarza przygotowano kartki świąteczne z życzeniami bożonarodzeniowymi. Natomiast na rzecz podopiecznych z hospicjum Alma Spei zorganizowany został kiermasz świąteczny, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne, stroiki, bombki, sianko na stół wigilijny, pierniczki i ciasta. Cały dochód z kiermaszu w wysokości 1060 zł przekazany został dzieciom z hospicjum Alma Spei.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas, za bezinteresowną pomoc oraz za tak liczny udział w akcjach organizowanych w naszej szkole i poza nią.

Dziękuję, pozdrawiam! Wesołych, spokojnych, zdrowych Świąt!!!
Agnieszka Kruk

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00.